V Německu přibývá spolkových zemí, kde se počítá s nošením roušek

Částečná povinnost nosit roušky jako ochranu před koronavirem se rozšiřuje do stále více německých zemí. Německá metropole Berlín, která je zároveň jednou ze spolkových zemích, dnes rozhodla, že tuto povinnost od příštího týdne zavede v autobusech, metru a na příměstské železnici.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Jihoněmecké Bádensko-Württembersko se stejným opatřením od pondělí počítá i v obchodech. Celkem má během příštího týdne roušková povinnost platit v nejméně deseti ze 16 spolkových zemí.

Jako první museli roušky, šály, šátky nebo jinou ochranu nosu a úst v pondělí při návštěvě obchodů nebo při cestách hromadnou dopravou použít obyvatelé Saska, které sousedí s Českem. Od čtvrtka budou mít stejnou povinnost podle německých médií i lidé žijící ve východoněmeckém Sasku-Anhaltsku a od pátku obyvatelé Durynska.

Od příštího týdne se stejně musí zařídit obyvatelé Bavorska, které je epidemií nejpostiženější spolkovou zemí, Hesenska a Hamburku. V severoněmeckém Meklenbursku-Předním Pomořansku bude povinnost platit také od pondělí, ale jen ve veřejné dopravě. Od středy mají se zakrytím úst a nosu počítat i lidé ve Šlesvicku-Holštýnsku, které sousedí s Dánskem.

Sérii rozhodnutí německých politiků ovlivnil postupně se měnící názor německých odborníků, kteří po několika týdnech od propuknutí epidemie dospěli k závěru, že roušky i jiná ochrana nosu a úst mají smysl. Neochrání sice jejich nositele, ale mohou pomoci ochránit ostatní.

Ve středu proto kancléřka Angela Merkelová spoluobčanům nošení roušek - zejména v hromadné dopravě a obchodech - "naléhavě" doporučila. Jako celoněmecká povinnost však toto opatření stanoveno nebylo, rozhodují o něm samostatně jednotlivé spolkové země.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo poskytne studentům bezúročné půjčky, také těm z Česka

28.05.2020 12:59 Německá vláda začne poskytovat bezúročnou půjčku až 650 euro měsíčně (17.500 korun) studentům,…

Kypr zaplatí nakaženým turistům ubytování, jídlo a léky

28.05.2020 10:30 Kypr zaplatí náklady spojené s dovolenou komukoliv, u koho se po příjezdu prokáže nákaza…

V Německu se za den covidem nakazilo dalších 353 lidí, 62 zemřelo

28.05.2020 08:35 Německo dosud evidovalo 179.717 potvrzených případů nákazy onemocněním covid-19, což je o 353 více…

Lucembursko chce za devět týdnů otestovat všechny obyvatele

27.05.2020 20:44 Lucembursko dnes začalo s testováním celé své populace na koronavirus. V příštích devíti týdnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy