Ve Francii se muslimská organizace zrušila, než to udělá vláda

Muslimská organizace Kolektiv proti islamofobii ve Francii (CCIF) se dnes sama rozpustila a rozhodla se přesunout svou činnost do jiných zemí. Ve Francii se uvažovalo o jejím zrušení kvůli jejímu radikálnímu zaměření. Minulý týden tento záměr oznámil ministr vnitra Gérald Darmanin, který CCIF označil za "islamistickou líheň proti Republice," uvedla agentura AFP.

Bordeaux, ilustrační fotografie
doporučujeme

Organizace CCIF podle svých prohlášení citovaných AFP pomáhá a brání muslimy. "Aktiva naší asociace byla převedena na partnerská sdružení, která převezmou boj proti islamofobii v evropském měřítku," píše se v dnes zveřejněném prohlášení CCIF. Veškerá obvinění z radikalismu CCIF odmítá.

Od nábožensky motivované vraždy učitele Samuela Patyho v polovině října francouzská vláda přitvrdila v opatřeních proti organizacím, které považuje za radikální, píše AFP. Byla zrušena organizace BarakaCity, která údajně propagovala radikální islám; prezident Emmanuel Macron to označil za důležitou etapou v boji proti terorismu.

Stejně dopadla i propalestinská organizace Cheikh Yassine, jejíž šéf byl obviněn z podílu na teroristickém útoku, píše AFP. Francouzská vláda také nařídila uzavřít na šest měsíců mešitu na pařížském předměstí Pantin za šíření videa, které kritizovalo výuku Samuela Patyho o svobodě slova.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Svět dál zápolí s koronavirem, Slováci opět spustili hromadné…

18.01.2021 18:52 Aktualizováno Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se poprvé objevil předloni v prosinci v Číně.…

Unijní státy zahájily debatu o cestování s očkovacími pasy

18.01.2021 17:53 Státy Evropské unie by před letní turistickou sezónou mohly zavést společné očkovací certifikáty,…

Německo očekává prodloužení a zpřísnění karantény

18.01.2021 16:32 Stávající karanténa v Německu, která platí nejméně do konce ledna, bude pokračovat i v únoru, navíc…

Slovensko začalo hromadně testovat, rezervační portál spadl

18.01.2021 15:43 Aktualizováno Výpadek státního internetového portálu na rezervaci termínu pro absolvování antigenního testu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama