Davy Britů ignorují epidemii a obsazují pláže na jihu země

Nelegální parkování, hromady odpadků, dopravní chaos, noční kempování, napadání a nadměrnou konzumaci alkoholu zažívají anglická přímořská letoviska. Davy Britů tam míří navzdory epidemii covidu-19 od středy, aby unikly mimořádnému vedru. Dnes na letišti Heathrow teploměry naměřily přes 33 stupňů Celsia, ve středu 32,6 stupně.

Ilustrační foto
doporučujeme

Problémy a incidenty ohlásily úřady pobřežních měst Christchurch, Bournemouth a Poole, která tvoří společnou aglomeraci s asi 464.000 obyvateli. Lidé se podle nich neřídili pokyny a chovali se nezodpovědně. Úřady v Bournemouthu uvedly, že lidé útočili i na pracovní čety, které se snažily vyprázdnit přeplněné odpadkové koše. Podle televize Sky News do dnešního rána z pobřeží a mola odvezli přes 40 tun odpadu. Policisté rozdali 558 pokut za špatné parkování a museli řešit nesčetné případy parkování, které bránilo provozu.

Vikki Sladeová, která stojí v čele městské rady této aglomerace, prohlásila, že je scénami z pláží ohromena. "To nezodpovědné chování je šokující a policie je zcela vytížená, aby zajistila všem bezpečnost. Neměli jsme na vybranou a museli jsme vyhlásit mimořádnou událost a dát pokyn k výjimečnému zásahu," řekla. Apelovala na Brity, aby se na pláže nevydávali. Británie je pandemií způsobenou koronavirem velmi postižena - zemřelo tam přes 43.300 lidí a nakazilo se více než 309.000 lidí. Zdravotní odborníci varují před druhou vlnou.

Poslanec Conor Burns řekl, že nic podobného, jako byl středeční dav, neviděl. "Tak to nemůže pokračovat," dodal.

Police Dorsetu posílila hlídky. "Máme zde zdravotní krizi a takové množství lidí mířících na jedno místo vyvolává dodatečné nároky na pohotovostní služby. Jsme odkázaní na osobní zodpovědnost lidí a naléhavě doporučujeme, aby si dvakrát rozmysleli, než se do této oblasti vydají," sdělila zástupkyně velitele dorsetské policie Sam de Reyaová.

Podle stanice BBC byla dnes dopoledne pláž v Bournemouthu znovu plná lidí "tak daleko, kam oko dohlédne", a parkoviště bylo téměř obsazené. Lidé se k moři vydali až ze vzdáleného Birminghamu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britští operátoři varují před rychlým odstřižením od Huawei

09.07.2020 20:59 Přední britští telekomunikační operátoři BT a Vodafone varovali, že pokud by britská vláda nařídila…

Divadla mohou od víkendu v Anglii pořádat venkovní představení

09.07.2020 20:53 Divadla mohou od víkendu v Anglii opět pořádat alespoň venkovní představení. Příští týden otevřou…

Pandemie je dle Moskvy překážkou pro obnovení česko-ruských diplomatických…

09.07.2020 18:31 Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová dnes řekla, že Rusko je připravené k dialogu s Českou…

Vražda Čečence ve Vídni je podle Kadyrova dílem cizích agentů

09.07.2020 18:22 Aktualizováno Víkendová vražda opozičního čečenského aktivisty ve Vídni je dílem zahraničních agentů, kteří se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy