Kreml kritizoval Bidenovy výroky jako agresivní a nekonstruktivní

Kreml dnes kritizoval slova nového amerického prezidenta Joea Bidena ohledně Ruska jako velice agresivní a nekonstruktivní rétoriku. Ultimáta jsou nepřijatelná, zdůraznil mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina.

Joe Biden
doporučujeme

Biden ve svém čtvrtečním projevu - prvním o zahraniční politice - obvinil Rusko z potlačování svobod a požadoval osvobodit uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného, kterého označil za politicky pronásledovaného.

"Je to velice agresivní a nekonstruktivní rétorika, k naší lítosti. A vůbec nepřijatelné jsou pro nás náznaky jakýchsi ultimát," prohlásil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Moskva podle něj nehodlá "mentorská prohlášení" brát na vědomí. Současně však Rusko podle mluvčího nadále doufá, že Spojené státy projeví politickou ochotu ke spolupráci, nehledě na množství existujících rozporů.

Navalnému v úterý moskevský soud změnil dříve uložený podmíněný trest na nepodmíněný; kritik Kremlu má podle nového nepravomocného verdiktu strávit ve vězení dva roky a osm měsíců.

Biden ve svém čtvrtečním projevu na ministerstvu zahraničí ohlásil novou éru v americké diplomacii. "Řekl jsem prezidentu Putinovi velmi odlišným způsobem, než jak to činil můj předchůdce, že skončily dny, kdy se USA podrobovaly agresivitě Ruska, jeho vměšování do našich voleb, kybernetickým útokům, trávení občanů. Nebudeme váhat nechat za to Rusko zaplatit a hájit své životně důležité zájmy i naše občany," řekl šéf Bílého domu o svém telefonátu s ruským prezidentem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

COVAX do května rozdělí 142 zemím 237 milionů dávek vakcín

02.03.2021 15:57 Mezinárodní očkovací program COVAX rozdělí do konce května ve 142 zemích světa celkem 237 milionů…

Jaká je celková cena pandemie? Historička medicíny poukazuje na přehlížený…

02.03.2021 00:01 NÁZOR - Žijeme v době nevýslovného utrpení, tvrdí s odkazem na více než dva miliony obětí…

Velká Británie hodlá dodržet plán uvolňování i přes brazilskou mutaci

01.03.2021 20:58 Británie dodrží svůj plán na rozvolňování opatření, přestože se v zemi objevilo šest případů…

Finsko vyhlásilo stav nouze, rychle stoupá počet nakažených

01.03.2021 13:24 Finská vláda dnes v reakci na rychlý růst počtu nakažených koronavirem vyhlásila stav nouze.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama