Kyjev omezil vnitrostátní dopravu, zakázal masové akce

Ukrajinská vláda ve snaze zabránit šíření koronaviru rozhodla o omezení vnitrostátní osobní dopravy. Oznámila to dnes agentura Interfax-Ukrajina. Od dnešního dne jsou na Ukrajině také zakázány všechny masové akce s účastí více než deseti lidí.

Ukrajina, ilustrační foto
doporučujeme

Od dnešního dne nebude jezdit metro ve velkých městech - v Kyjevě, Dnipru a Charkově. Od středečního poledne se přerušuje železniční, letecká a autobusová přeprava cestujících mezi městy a oblastmi, informuje Interfax-Ukrajina.

Spolu s tím vládní vyhláška od 18. března do 3. dubna zakazuje po celém území Ukrajiny přepravu více než deseti cestujících současně v tramvajích, trolejbusech, automobilech a autobusech na pravidelných linkách ve městech. Ukrajinské dráhy smějí vypravovat jednotlivé osobní vlaky ve vnitrostátní dopravě, ale o všech spojích se bude rozhodovat zvlášť v dohodě s ministerstvy dopravy a zdravotnictví a velením pohraniční stráže.

Od dnešního dne jsou na Ukrajině také zakázány všechny masové akce s účastí více než deseti lidí. Podniky veřejného stravování, nákupní a zábavní centra a další zábavní a kulturní zařízení musí přerušit svou činnost. Povoleno je poskytovat stravovací služby s dodávkou na adresu, pokud je personál vybaven ochrannými pomůckami.

Povolen je také obchod s potravinami, palivy, hygienickými prostředky, léky; fungovat mohou i banky a pojišťovny.

Na Ukrajině je zatím sedm potvrzených případů nákazy koronavirem, dodal list Ukrajinska pravda. Ukrajina zaznamenala také jedno úmrtí na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána nadějím a optimismu: Vakcína návrat běžného života nepřinese, tvrdí…

23.10.2020 00:01 NÁZOR - Ti, kteří chovají naději v brzký příchod vakcíny proti covidu-19, byli zřejmě povzbuzeni…

Boje v Karabachu si podle Putina vyžádaly už skoro 5000 životů

22.10.2020 21:53 Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami o Náhorní Karabach si od vyhrocení konfliktu na…

Papežův názor na svazky homosexuálů vyvolal kontroverze, ozvali se…

22.10.2020 17:13 Aktualizováno Papežova podpora registrovaného partnerství homosexuálů se nesetkala na Filipínách, považovaných za…

Sacharovovu cenu dostala běloruská opozice. Nevzdávejte svůj boj, vzkázal…

22.10.2020 16:27 Aktualizováno Evropský parlament dnes udělil Sacharovovu cenu za svobodu myšlení běloruské demokratické opozici.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama