Šéf WHO: Přislíbené peníze na boj s koronavirem nestačí

Mezi prostředky potřebnými pro boj s pandemií a těmi, které jednotlivé státy přislíbily, zeje obrovská propast. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Podle krizového experta WHO šíření koronaviru zatím nenese znaky sezónnosti.

Tedros Adhanom Ghebreyesus
doporučujeme

Podle šéfa WHO jsou nadcházející tři měsíce klíčové pro boj s pandemií covidu-19. Aby svět dokázal tohoto času efektivně využít, bylo by ale podle Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse třeba zlepšit financování. Existuje totiž "obrovská světová propast" mezi potřebnými a přislíbenými finančními prostředky.

"Jsme asi na deseti procentech," uvedl dnes šéf WHO, podle kterého bude třeba pro boj s pandemií desítek miliard dolarů. "Jen na vakcínu samotnou bude třeba sto miliard dolarů (2,2 bilionu Kč)," uvedl.

Nyní je podle Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse důležité pokračovat v úsilí brzdit šíření koronaviru, kterým se na celém světě nakazilo již téměř 20 milionů lidí. S covidem-19 přes 730.000 lidí zemřelo.

Krizový expert WHO Mike Ryan dnes uvedl, že koronavirus SARS-CoV-2 zatím nevykazuje známky sezónnosti jako například chřipka. Pokud tak úřady přes léto přestanou šíření viru potlačovat, bude podle Ryana případů nákazy opět přibývat, jak lze v posledních dnech pozorovat v mnoha evropských zemích včetně Česka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Le Monde: Navalnyj se mohl otrávit novičokem sám, řekl Putin

22.09.2020 23:12 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin při telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem…

Putin v projevu v OSN vyzvdihl ruskou vakcínu proti covidu-19

22.09.2020 20:00 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve virtuálním vystoupení před Valným shromážděním OSN vyzdvihl…

Po kyberútoku na nemocnici v Düsseldorfu vedou stopy do Ruska

22.09.2020 17:13 Za nedávným kybernetickým útokem na nemocnici v německém městě Düsseldorf mohli být hackeři z Ruska…

Boris Johnson oznámil tvrdší opatření proti koronaviru, zpřísňuje se i …

22.09.2020 16:24 Britský premiér Boris Johnson dnes oznámil přísnější opatření proti šíření koronaviru v Anglii.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama