Syna ruského miliardáře vyhodili z vysoké školy, teď slouží v armádě

Údiv až šok v ruských médiích vyvolala zpráva, že potomek jednoho z nejbohatšího Rusů Alexeje Mordašova si odbývá povinnou službu v armádě. Stalo se tak poté, co oligarchova syna vyhodili z moskevské vysoké školy.

Vysoké školy
doporučujeme

"Nikitu Mordašova poslal do armády jeho otec, protože synovi se nechtělo studovat," napsal podnikatelský list RBK s odvoláním na nejmenovaný zdroj.

Mordašova mladšího v létě vyhodili z Vysoké školy ekonomické. Bohatý následník podle časopisu Forbes studoval obor, za který se na fakultě světové politiky a ekonomiky platí, ale studium "veřejné politiky a sociálních věd" ho zjevně nebavilo, alespoň podle chabého studijního skóre 2,6 (deset je na škole maximem).

"Otec mu řekl, ať tedy jde sloužit (do armády)," líčil nejmenovaný přítel Mordašova juniora. Informaci o odchodu do armády potvrdil Forbes i další zdroj, který rovněž trval na anonymitě.

Ocelář Alexej Mordašov spolu se svou rodinou patří k největším ruským boháčům s majetkem odhadovaným v rozmezí 17 až 23 miliard dolarů (asi 364 až 490 miliard Kč).

Mordašov předloni předal Nikitovi a jeho bratrovi Kirillovi, kterým tehdy bylo 18 a 19 let, většinový podíl ve společnost Nordgold těžící zlato, jakož i svůj podíl v cestovní kanceláři TUI AG. Celková hodnota těchto aktiv se odhadovala na 3,5 miliardy dolarů (asi 75 miliard Kč). Miliardář vysvětloval, že chce, aby se synové naučili podnikat.

Nikita a Kirill pocházejí z miliardářova druhého manželství. Se synem Iljou (33) z prvého manželství se prý dávno nestýká. Další tři potomky má se třetí manželkou, poznamenal server Newsru.com.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při protestech na podporu Navalného bylo zatčeno přes 2800 lidí

23.01.2021 21:24 Aktualizováno Nejméně 2800 lidí bylo dnes zadrženo v Rusku při demonstracích na podporu opozičního předáka…

Papež František zrušil kvůli bolesti nohy tři veřejná vystoupení

23.01.2021 20:29 Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil tři veřejná vystoupení, která plánoval v příštích…

Policie v Londýně rozpustila svatbu se 150 účastníky

22.01.2021 21:57 Britská policie ve čtvrtek večer v severní části Londýna rozpustila svatbu, které se účastnilo 150…

Navalnyj vzkázal z vězení: Nechystám se spáchat sebevraždu

22.01.2021 21:45 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vzkázal z vězení, že je v dobrém fyzickém i psychickém stavu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama