Rusko je diktatura a Putin diktátor, oznámilo PS Rady Evropy. Měl by být stíhaný

Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) oficiálně označilo Rusko za diktaturu, Vladimira Putina za diktátora a současně vyzvalo členské státy Rady Evropy, aby po ukončení jeho současného prezidentského období uznaly jeho vládu za nelegitimní. Tuto informaci zveřejnila tisková služba PACE.

PACE schválilo rezoluci, která označuje Putinovu "věčnou" vládu za nelegitimní a aktivně podporuje vytvoření zvláštního mezinárodního trestního tribunálu, který by měl stíhat ruské vedení, včetně Vladimira Putina, za jejich činy spojené s nezákonnou okupací Krymu, konfliktem na Donbasu a sestřelením letu MH17.

Doporučené články

Po skončení jeho "prezidentského" období by měly být všechny mezinárodní kontakty s ruským vedením, kromě těch týkajících se humanitárních otázek, omezeny, jak zdůraznila Rada Evropy.

Vladimir Putin drží moc od roku 2000, a v roce 2020 byla ruská ústava upravena tak, aby mu umožnila zůstat v úřadu až do roku 2036.

Doporučené články

Parlamentní shromáždění zdůraznilo význam omezení prezidentského období, zejména v zemích, kde ústava ustanovuje rozsáhlé prezidentské pravomoci.

Také oficiálně uznalo, že během Putinovy vlády došlo k proměně Ruska v diktaturu.

Doporučené články

Dne 27. dubna přijalo Parlamentní shromáždění rezoluci, podle níž by násilná deportace ukrajinských dětí na území Ruské federace byla považována za projev genocidy, a proto by měly být všechny takové případy pečlivě vyšetřeny a všichni zúčastnění by měli nést odpovědnost.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Rusko Vladimír Putin Rady Evropy (PACE)

Aktuálně se děje

před 29 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Irácká věznice Abú Ghrajb

20 let od kauzy Abú Ghrajb. Mučení vězňů pomáhalo rekrutovat dobrovolníky do teroristických skupin, říká odborník

Reportáž americké televize CBS News zveřejněná 28. dubna 2004 upozornila na nehumánní zacházení s vězni zadržovanými americkými vojáky v irácké věznici Abú Ghrajb. Jak vyplývá z rozhovoru, který webu EuroZprávy.cz poskytl expert na Blízký východ Josef Kraus, pro další vývoj v okupovaném Iráku měla kauza nezanedbatelný význam. Nejenže byla v arabské společnosti interpretována jako ukázka západního pokrytectví a dvojího metru v otázce lidských práv, ale mobilizační potenciál záběrů ponižovaných muslimů následně dokázala využít militantní a teroristická uskupení v regionu, konstatuje politolog z Masarykovy univerzity v Brně. Dále vysvětlil například to, proč byl americký přístup ke kauze problematický a jakou roli obecně sehrály věznice a detenční zařízení v radikalizaci irácké společnosti po roce 2003. 

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

Martin Chlumský

Do čela Sokola byl zvolen Martin Chlumský

Martin Chlumský byl dnes zvolen do čela České obce sokolské (ČOS). Chlumský již od března dočasně řídil organizaci poté, co v souvislosti s podvodem rezignovala tehdejší starostka Hana Moučková.

včera

včera

včera

Vrtulník Kamov Ka-32 ve vzduchu.

VIDEO: Ukrajinci zaútočili na mezinárodní letiště v Moskvě

Ukrajinská vojenská tajná služba HUR se pochlubila likvidací helikoptéry Kamov Ka-32, což mělo  proběhnout na moskevském letišti. Jejím agentům se údajně podařilo proniknout na letiště, kde provedli akci, která byla zachycena na videu. Následně helikoptéra skončila v plamenech.

včera

Šéf ukrajinské armády přiznal, že situace na frontě se neustále zhoršuje

Velitel ukrajinské armády Oleksandr Syrskyj dnes na Telegramu informoval o zhoršující se situaci na operační i strategické úrovni ukrajinských vojsk na frontě. Tuto skutečnost sdělil také západním spojencům během virtuálního zasedání kontaktní skupiny pro Ukrajinu. Zároveň ruská armáda oznámila dobytí dvou vesnic v Doněcké oblasti a průlom v ukrajinské obraně.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy