Singapur popravil 46letého Tangaraju Suppiaha kvůli kilogramu marihuany

Singapur popravil 46letého muže, jenž byl byl odsouzen za pašování a obchodování s jednoho kilogramu konopí. To navzdory prosbám o shovívavost ze strany jeho rodiny, aktivistů a OSN. O vykonání popravy informoval server BBC.

"Šestačtyřicetiletý Singapurec Tangaraju Suppiah byl dnes oběšen ve věznici Changi," řekl AFP mluvčí singapurské vězeňské správy. Následně to potvrdila i rodina popraveného.

Suppiah byl popraven přes výzvu Úřadu Vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) singapurským úřadům, aby chystané oběšení odsouzence "naléhavě zvážily".

Aktivisté uvedli, že byl odsouzen na základě slabých důkazů a během svého stíhání měl omezený právní přístup. Naopak úřady uvedly, že prošel řádným procesem, a kritizovaly aktivisty za výslechy u soudů.

Suppiah byl odsouzen za svou účast na pašování marihuany z Malajsie do Singapuru v roce 2013. Podle policie měl být koordinátorem dodávky a kurýři s ním údajně komunikovali přes telefon. Suppiah se však bránil tvrzením, že je nevinný, což se shodovalo s tvrzením jeho příbuzných, kteří adresovali prezidentce Halimah Yacobové žádost o milost.

Ve středu se rodina Tangaraju Suppiaha sešla ve věznici na východě města. "Rodina řekla, že se ho nevzdají až do konce. Byla to pro ně tak trýznivá zkušenost," řekla BBC aktivistka proti trestu smrti Kirsten Hanová.

Singapur má jedny z nejpřísnějších protidrogových zákonů na světě, o kterých tvrdí, že jsou nezbytným odstrašujícím prostředkem k prevenci drogové kriminality.

Loni země popravila 11 lidí na základě obvinění z drog, včetně mentálně postiženého muže za obchodování s heroinem.

Související

Více souvisejících

singapur Tangaraju Suppiah popravy

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

Slovensko se mění. Dokázaly to sobotní volby do Národní rady. Jaký bude další vývoj země? Sledujte naše zpravodajství na EuroZprávy.cz.

Online ONLINE Volby Slovensko 2023: Fico drtivě vyhrál bitvu o národ. Progresivní Slovensko je druhé, Hlas třetí

Lidé na Slovensku si zvolili nové složení Národní rady. Podle exit pollu se vítězem voleb měla stát se ziskem 23,5 procenta strana Progresivní Slovensko. Smer-SD, který se měl dle odhadů s 21,9 procenty nacházet na druhém místě, ale nakonec volby vyhrává se ziskem více než 23 procent hlasů. Na druhém místě je Progresivní Slovensko Michala Šimečky se 17,06 procenty a třetí se umístil Hlas Petera Pellegriniho s 14,95 procenty.

před 7 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Generál Petrescu varuje před rušením signálu GPS v rumunských výsostných vodách Ruskem

Znepokojující krok Ruska. Země NATO bije na poplach

Rusko "aktivně a neustále" narušuje GPS komunikaci lodí v rumunských teritoriálních vodách, řekl generál Daniel Petrescu. Rumunská armáda varuje spojence NATO před možnými kolizemi a problémy s řízením raket. Na bezpečnost ohrožující miny plovoucí v Černém moři upozorňuje i rumunská armáda. Informovala agentura Ukrinform.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Daniel Anýž během pracovní cesty do USA.

Zemřel novinář Daniel Anýž, referoval o dění v USA

Ve věku 59 let zemřel novinář Daniel Anýž, který naposledy působil v Hospodářských novinách a na serveru Aktuálně.cz. V textech se věnoval především dění ve Spojených státech amerických. Anýž podlehl vážné nemoci. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

Slovensko nemá jednoduché vyhlídky. Vláda může být opět nestabilní, boj přijde po volbách

Volby na Slovensku jsou tady, jejich výsledek ale nezaručí klid. Jakákoliv spolupráce nejsilnějších stran Smer-SD a Progresívne Slovensko nepřipadá v úvahu. Ať zvítězí kdokoli, musí vyvinout značné úsilí k vytvoření vládní koalice. A ta podle všeho bude velice nestabilní. PS dokáže vytvořit koalici s řadou ideologicky různě zaměřených stran, Smer zase s krajně pravicovou Republikou. 

včera

včera

Petr Pavel navštíví Belgii a Francii, ve středu promluví v Evropském parlamentu

Prezident Petr Pavel v příštím týdnu navštíví belgické Bruggy a francouzský Štrasburk. Nejdůležitějším bodem zahraniční cesty, která proběhne v úterý a ve středu, bude vystoupení v Evropském parlamentu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy