Ministerstvo vnitra chce policistům nakoupit mikrobusy a vodní děla

Ministerstvo vnitra plánuje nakoupit pro policisty speciální mikrobusy a nová vodní děla. Na mikrobusy chce v příštích dvou letech vydat kolem 231 milionů korun, vodní stříkače by v následujících třech letech měly stát zhruba 103 milionů.

Ministerstvo vnitra
doporučujeme

O vypsání zakázek na rámcové smlouvy na dodávky policejních dopravních prostředků bude vnitro v pondělí informovat vládu. Předkládací zprávu má ČTK k dispozici.

Mikrobusy mají sloužit dopravní policii k vyšetřování nehod, ale i k monitorování hrozeb a řešení mimořádných situací. Mohou fungovat jako samostatná pojízdná pracoviště. Nové vozy mají nahradit vyřazená a nyní dosluhující vozidla, jejich cenu odvodilo ministerstvo podle zprávy z minulé rámcové dohody.

Vodní děla jsou určena pro policejní pořádkové jednotky. Podle vnitra stříkače také potřebují obměnit. "Předpokládaná hodnota byla stanovena na základě průzkumu trhu, kdy shodné vozidlo neexistuje, avšak obdobná vozidla jsou v nabídce zahraničních firem v hodnotách převyšujících 30 milionů korun," uvedlo ministerstvo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na demonstraci jen ve svém okresu. Policie protesty jako důvod přejezdu…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Policisté budou o víkendu kontrolovat při demonstracích svolaných do některých měst v Česku…

Celníci při kontrolní akci na dálnicích odhalili 871 porušení

03.03.2021 18:03 Celníci minulý týden při kontrolní akci zaměřené na to, zda mají řidiči zaplacenou elektronickou…

Požadavek policie o vytištěném dokumentu nemá oporu v žádném zákonu, říká…

02.03.2021 22:09 Aktualizováno Advokát Tomáš Sokol považuje interpelaci Policie České republiky, podle níž se řidiči, kteří…

Policisté v pondělí zakázali průjezd mezi okresy více než tisícovce vozidel

02.03.2021 10:26 Policisté první den platnosti omezení volného pohybu lidí mezi okresy zkontrolovali více než 53.000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama