Policie dál prověřuje oslavu podnikatele Bendy v teplickém hotelu

Policie dál prověřuje, do jaké míry byla v teplickém hotelu při narozeninové oslavě kdysi vlivného politika ČSSD Petra Bendy porušena vládní opatření proti koronaviru. Lednové oslavy se mimo jiné účastnil tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák, kterého kvůli tomu policejní prezident Jan Švejdar odvolal z funkce. Jedním z účastníků byl i bývalý premiér Jiří Paroubek. Policie předala některé spisy příslušným správním orgánům k dalšímu vyšetřování. V tiskové zprávě to uvedla regionální policejní mluvčí Jana Slámová.

Policie ČR
doporučujeme

Aby se předešlo spekulacím a případným námitkám podjatosti teplických policistů, přikázal 27. ledna 2021 podle Slámové ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje Jaromír Kníže provést šetření obvodnímu oddělení Litvínov, územnímu odboru Most.

V Česku nyní musejí být kvůli epidemii koronaviru zavřené vnitřní prostory restaurací. Zavřená musejí být také ubytovací zařízení, výjimka platí pro pracovní cesty. V hotelu někteří účastníci oslavy včetně Husáka přespali. Husák se hájil tím, že v hotelu měl domluvené setkání se šéfem Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou a se současným místopředsedou Rady České televize Jiřím Šlégrem o sportovní unii. Hnilička po kritice rezignoval na poslanecký mandát, v čele agentury rozdělující miliardy korun na sport ale zůstal.

V souvislosti se zjištěními, která vyplývají z dosavadního vyšetřování, předala podle mluvčí policie teplickému magistrátu k projednání případy porušení vládních opatření ze strany 14 lidí. Z toho dva policie podezírá z toho, že umožnili přítomnost veřejnosti v hotelu. U ostatní se bude magistrát zabývat případným porušením opatření o omezení volného pohybu. "Jsou podezřelí ze spáchání přestupku," doplnila Slámová.

Krajské hygienické stanici policie předala spis kvůli tomu, že tři lidé zřejmě neměli nasazenou roušku či jinou ochranu dýchacích cest uvnitř hotelu. Část materiálu byla předána na Policejní prezidium ČR.

"Z doposud provedeného šetření nebyla zjištěna přítomnost jakéhokoliv policisty nebo služebního funkcionáře z našeho krajského ředitelství na těchto akcích, rovněž tak doposud nebylo zjištěno pochybení policistů, kteří v uvedených dnech na teritoriu města Teplice vykonávali výkon služby," uvedla Slámová. Dodala, že postupem policistů se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Narozeninová oslava se 23. ledna konala, přestože policisté v Teplicích v té době kontrolovali restaurace, jež měly navzdory zákazu otevřeno. Policie podle Slámové zjistila, že v době konání oslavy nikdo na linku 158 ani jiným způsobem tuto akci či možné porušení vládních opatření neohlásil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dokument k vycestování je součástí dokladů. Musí být vytištěn a fyzicky…

01.03.2021 17:20 Řidiči, kteří budou od středy cestovat z jednoho okresu do druhého, se musejí policejním hlídkám…

Ministerstvo obrany chce poslat do vesmíru experimentální družici

01.03.2021 15:29 Ministerstvo obrany hledá, kdo vyvine experimentální družici pro plánovaný národní satelitní systém…

OBRAZEM: První den lockdownu. Policie na stovkách míst po celé zemi…

01.03.2021 15:25 olicisté začali v noci na dnešek kontrolovat řidiče i cestující z vlaků a autobusů, jestli dodržují…

Policie začala kontrolovat okresy. Pokuty zatím nerozdává

01.03.2021 11:47 Policisté začali v noci na dnešek kontrolovat řidiče i cestující z vlaků a autobusů, jestli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama