Na D1 se srazil kamion s dodávkou, čtyři zranění. Záchranáři se k nehodě "probíjeli"

Dálnici D1 uzavřela dopoledne na 61. kilometru obousměrně nehoda dodávky a kamionu. Při nehodě se zranili čtyři lidé, jeden z nich těžce, jednoho člověka museli vyprostit hasiči. Záchranáři se k nehodě dostávali mimořádné obtížně kvůli kolonám, nehoda se stala ve zúžení, řekli ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel a záchranné služby Petra Effenbergerová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Provoz v místě byl plně obnoven po 12:30, tedy asi 3,5 hodiny po nehodě. Provoz ve směru na Prahu byl obnoven již dříve.

Před nehodou se vytvořily kolony, které komplikují provoz na dálnici. Po 13:30 kolony sahaly až na 39. kilometr ve směru na Brno, auta tak budou na dálnici pomalu popojíždět asi 17 kilometrů.

Nehoda se stala kolem 9:00. Nejtěžší zranění utrpěl muž, měl zlomenou stehenní kost. Vrtulník ho přepravil do nemocnice do Prahy. Jedna žena utrpěla středně těžká poranění, další dva lidé lehká zranění, řekla Effenbergerová.

Hasičské jednotky se na místo dostávaly velmi obtížně. Velitel zásahu se proto rozhodl na místo povolat speciální vrtulník, který má na palubě vyprošťovací zařízení.

K místu nehody se před příletem vrtulníku dostaly jednotky ze Zruče nad Sázavou, další pozemní jednotky uvízly v kolonách, někteří záchranáři k nehodě mířili i protisměrem. "Vzhledem k velmi obtížnému přístupu byl povolán speciální vrtulník s leteckými záchranáři a vyprošťovacím zařízením. To je věc, která se moc často nevidí, zhruba jednou za tři roky," řekl Gabriel.

Jelikož se hasičům povedlo dostat k nehodě dříve pozemní cestou, byl nakonec vrtulník odvolán a vrátil se na základnu. U nehody tak byl nakonec pouze vrtulník záchranářů.

V koloně uvízli například hasiči z Vlašimi. Zhruba půl kilometru od nehody auto odstavili a k místu se vydali s vyprošťovacím zařízením pěšky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo na D1: Provoz je po tragické nehodě obnoven jen zčásti, tvoří se…

14.10.2019 10:33 Aktualizováno Provoz na dálnici D1 na Benešovsku byl po nedělní tragické hromadné nehodě částečně obnoven. Ve…

Vážná nehoda na D1: Dálnice uzavřena, vypuknul požár, mrtvý a mnoho…

13.10.2019 22:11 Aktualizováno Po hromadné nehodě na dálnici D1 na Benešovsku dnes večer shořela čtyři auta, jeden člověk uhořel,…

Dálnice D8 uzavřena. Havarovaly dva kamiony

11.10.2019 18:14 Na 31,5 kilometru dálnice D8 ve směru na Prahu dnes před polednem havarovaly dva kamiony. Úsek od…

Slevy na jízdném: Stát už zaplatil 5,6 miliardy. Zvýšil se počet…

11.10.2019 15:49 Státní slevy v dopravě pro studenty a důchodce stály za rok fungování přes 5,6 miliardy korun. Je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama