Na D1 se srazil kamion s dodávkou, čtyři zranění. Záchranáři se k nehodě "probíjeli"

Dálnici D1 uzavřela dopoledne na 61. kilometru obousměrně nehoda dodávky a kamionu. Při nehodě se zranili čtyři lidé, jeden z nich těžce, jednoho člověka museli vyprostit hasiči. Záchranáři se k nehodě dostávali mimořádné obtížně kvůli kolonám, nehoda se stala ve zúžení, řekli ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel a záchranné služby Petra Effenbergerová.

Ilustrační foto
doporučujeme

Provoz v místě byl plně obnoven po 12:30, tedy asi 3,5 hodiny po nehodě. Provoz ve směru na Prahu byl obnoven již dříve.

Před nehodou se vytvořily kolony, které komplikují provoz na dálnici. Po 13:30 kolony sahaly až na 39. kilometr ve směru na Brno, auta tak budou na dálnici pomalu popojíždět asi 17 kilometrů.

Nehoda se stala kolem 9:00. Nejtěžší zranění utrpěl muž, měl zlomenou stehenní kost. Vrtulník ho přepravil do nemocnice do Prahy. Jedna žena utrpěla středně těžká poranění, další dva lidé lehká zranění, řekla Effenbergerová.

Hasičské jednotky se na místo dostávaly velmi obtížně. Velitel zásahu se proto rozhodl na místo povolat speciální vrtulník, který má na palubě vyprošťovací zařízení.

K místu nehody se před příletem vrtulníku dostaly jednotky ze Zruče nad Sázavou, další pozemní jednotky uvízly v kolonách, někteří záchranáři k nehodě mířili i protisměrem. "Vzhledem k velmi obtížnému přístupu byl povolán speciální vrtulník s leteckými záchranáři a vyprošťovacím zařízením. To je věc, která se moc často nevidí, zhruba jednou za tři roky," řekl Gabriel.

Jelikož se hasičům povedlo dostat k nehodě dříve pozemní cestou, byl nakonec vrtulník odvolán a vrátil se na základnu. U nehody tak byl nakonec pouze vrtulník záchranářů.

V koloně uvízli například hasiči z Vlašimi. Zhruba půl kilometru od nehody auto odstavili a k místu se vydali s vyprošťovacím zařízením pěšky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragické nehody na silnicích: V září zahynulo 40 lidí, poslední obětí je…

01.10.2020 10:34 V září zemřelo při dopravních nehodách na silnicích v Česku 40 lidí. Je to o 15 méně než za celé…

Kompenzace pro dopravce: Stát rozdělí přes 400 milionů korun, nejvíc…

30.09.2020 08:28 Stát rozdělí mezi železniční dopravce přes 400 milionů korun. Kompenzace by měly pokrýt ztráty z…

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči…

28.09.2020 19:45 Aktualizováno Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na…

Za střety tramvají s chodci je často nepozornost, loni 113 nehod

28.09.2020 08:49 Srážky tramvají s chodcem patří k nejtragičtějším nehodám v provozu. Loni se v Česku stalo 113…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama