Dálnici D1 ve směru na Prahu blokovala 8 hodin nehoda

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice zůstala na místě neprůjezdná přibližně osm hodin, policie odkláněla dopravu na exitu 210.

Dálnici D1 ve směru na Prahu blokovala 8 hodin nehoda
doporučujeme

Tři lidé se při nehodě zranili, na místě zasahovalo pět posádek záchranářů včetně vrtulníku. Provoz na D1 se podařilo obnovit krátce před 20:00 a dlouhé kolony se podle policie začaly pomalu rozjíždět.

Mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška krátce po nehodě uvedl, že se srazila minimálně tři nákladní auta a dva řidiče hasiči vyprošťují z kamionu. Policejní mluvčí Petr Vala později upřesnil, že nehodu mělo dohromady šest vozidel, nákladních i osobních. Příčinou nehody bylo pravděpodobně nedostatečné věnování se řízení.

"Zatím pracujeme s variantou, že se řidič posledního auta, kamionu s cizí poznávací značkou, dostatečně nevěnoval řízení a narazil do kolony před sebou, která tam vznikla v důsledku husté dopravy," potvrdil před 15:00 Vala.

Vyprošťování řidičů z kamionů trvalo zhruba dvě hodiny. Záchranáři jim podali léky tišící bolest a využili také infuzi. "Jednoho z nich jsme následně v kritickém stavu letecky převezli na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Brno. Druhého řidiče jsme se středně těžkým poraněním po ošetření převezli do svatoanenské nemocnice. Postarali jsme se také o pacientku, která utrpěla středně těžká poranění. Tu jsme po ošetření převezli do brněnské vojenské nemocnice," informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Mikoška později řekl, že vyproštění řidičů bylo extrémně náročné a v obtížných klimatických podmínkách. "V jednom případě šlo o zcela zdeformovanou kabinu kamionu, který narazil do návěsu kamionu před sebou. V kabině bylo minimum prostoru a hasiči se velmi těžce dostávali ke zraněnému a museli ještě vytvořit dostatečný prostor k jeho vyproštění. Řidiče se ze zdemolované kabiny podařilo vyprostit po téměř dvou hodinách," popsal Mikoška.

Ve druhém případě zůstal řidič zaklíněný v kabině, která byla po střetu utržená a trčela několik metrů nad zemí zapřená do přívěsu dalšího kamionu. "Také v tomto případě bylo velmi náročné dostat se do kabiny. Při vyprošťování musel dokonce asistovat vyprošťovací automobil, který zajistil nahnutý přívěs," doplnil Mikoška. Také tohle vyprošťování trvalo déle než dvě hodiny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se otevřela nová trojská lávka, oproti původní je vyšší a širší

23.10.2020 14:55 V hlavní městě dnes byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila…

Firmy, které dělaly studii ohledně "Zemanova" kanálu, jsou podezřelé z…

23.10.2020 09:53 Policie podezřívá z manipulací zakázek sdružení firem Aquatis a Sweco Hydroprojekt, které je…

Vláda omezila dopravní služby: Klíčové spoje fungují, autoškoly jsou…

22.10.2020 16:28 Aktualizováno Koronavirová krize a s ní spojené vládní restrikce omezily i část dopravních služeb. Část provozu…

Konec dohadování. Soud určil koncentrace drog, kdy člověk není způsobilý k…

22.10.2020 09:14 Nejvyšší soud (NS) v novém stanovisku naznačil, jaká minimální koncentrace drog v krvi bude u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama