Průvodčí ve vlaku do Prahy surově zmlátil cestujícího obuškem +VIDEO

Na sociálních sítích se objevily záběry, na nichž vlakvedoucí surově mlátí cestujícího obuškem. Incident se měl odehrát loni v září a České dráhy potvrdily, že k němu v jejich spoji skutečně došlo. Co přesně se stalo ale není jasné.

Průvodčí zmlátil cestujícího, údajně v sebeobraně
doporučujeme

K incidentu došlo 21. září 2019 ve vlaku mířícím z Plzně do Prahy. Na záběrech je vidět, jak vlakvedoucí bije jednoho z cestujících obuškem, zatímco ostatní pasažéři se snaží nastalou situaci mírnit.

Proč bylo video zveřejněno až dnes není jasné, stejně tak není jisté, co přesně konfliktu předcházelo. Twitterový účet, který video publikoval, uvedl, že došlo k napadení 58letého muže kvůli tomu, že mu nešla načíst InKarta.

Sám průvodčí ale už na videu tvrdí, že ho muž napadnul jako první. Je slyšet i prosba o přivolání policie, která byla nakonec na místo skutečně zavolána. Sám vlakvedoucí, který se ozval televizi Nova, navíc uvedl, že video je vystřižené z kontextu.

Celá situace údajně netrvala pár vteřin, ale přes deset minut, a video začíná až v okamžiku, kdy se bránil před útokem cestujícího. "Ustupoval jsem před ním a opakovaně ho důrazně žádal, aby se mě nedotýkal," dodal průvodčí.

To ostatně tvrdí i České dráhy. Ty potvrdily, že k incidentu došlo v září a byla k němu přivolána policie. "Následně ho řešila přestupková komise v Rokycanech. Podle jejího závěru cestující uznal svoje nepřiměřené chování ve vlaku a uhradil pokuty s tím spojené. Věc byla proto odložena," uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Cestující musel údajně uhradit pokutu 10 000 korun za zpoždění vlaku a konflikt měl vyvolat v podnapilém stavu. Přesto České dráhy pro obranu průvodčího pochopení nemají a byl postaven mimo službu.

"Použití násilí, v tomto případě dokonce obušku, který v žádném případě nepatří k vybavení našich zaměstnanců, je naprosto nepřijatelné," dodal mluvčí s tím, že pokud cestující vykazuje agresivitu, je nutné přivolat do nejbližší stanice policii.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama