Smartwings jsou připraveny zajistit sedm letů do Číny

Letecký dopravce Smartwings je připraven zajistit celkem sedm letů do dvou čínským měst pro převoz ochranných zdravotnických pomůcek do Česka. Nyní se čeká na získání všech nutných povolení pro lety, termín letů ovšem zatím stanoven není. ČTK to řekla mluvčí společnosti Vladimíra Dufková a ministerstvo dopravy.

Přidejte svůj názor

Boeing společnosti Smartwings
doporučujeme

Letadla by měla přivézt zejména přes milion respirátorů, několik milionů roušek a další ochranné pomůcky.

"Letecká společnost Smartwings nabídla České republice k využití některá ze svých letadel pro provedení letů do a z Čínské lidové republiky, a to za účelem přepravy zejména ochranných zdravotnických pomůcek," uvedl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.

"Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dělá vše pro to, aby ochranné pomůcky zajistil co nejdříve," řekla k tomu ČTK Hana Malá z ministerstva vnitra. Termín letů zatím jasný není.

Letadla by podle Dufkové měla postupně zamířit pro pomůcky do dvou čínských měst, tři do Šanghaje a čtyři do Čchang-ša. Kdy však vypraví první letadlo, závisí na úřadech, respektive na vyjednaných povoleních.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v minulých dnech uvedl, že v Česku chybí přes milion respirátorů. Ty se nyní vláda snaží zajistit zejména v Číně. Hamáček v neděli řekl, že jeho resort má potvrzené objednávky na 1,1 milionu respirátorů a pět milionů roušek z Číny. Stát kvůli jejich převozu jednal se Smartwings, původně avizovaným termínem dodání byla středa. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) také v televizi Prima řekl, že podle informací od náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly je vyjednaný kontrakt na deset milionů roušek z Číny v šesti dodávkách, první by měla dorazit nejpozději v sobotu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D7 je do rána uzavřena

06.06.2020 21:41 Dálnice D7 je u Brandýska na Kladensku uzavřená kvůli bourání mostu, který vede přes dálnici. ČTK…

Na D8 hořel kamion, škoda 900 000 korun, bez zranění

06.06.2020 14:10 Na dálnici D8 dnes brzy ráno hořel kamion, škoda dosáhla 900.000 korun. Nikdo nebyl zraněn, oheň…

D1 u Měřína stála přes šest hodin kvůli požáru

06.06.2020 09:07 Dálnice D1 u Měřína na Žďársku byla v noci na dnešek směrem na Prahu přes šest hodin zavřená kvůli…

Babiš jednal se zástupci krajů. Na silnice nižších tříd má letos jít šest…

05.06.2020 15:50 Vláda nabídne krajům letos šest miliard korun na údržbu silnic druhých a třetích tříd, v příštím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy