Let Smartwings vyhlásil stav nouze, v Turecku ale bezpečně přistál

Se Smartwings létají mnozí čeští turisté v letních měsících na dovolenou. Aerolinkám se stal v tomto týdnu jeden nepříjemný incident, na který upozornila média. Problémy potkaly spoj ze Slovenska do Turecka, nikomu se naštěstí nic nestalo.

Na incident upozornil server TN.cz. Šlo o let ze slovenské Bratislavy do turecké Antalye, který ve čtvrtek odpoledne musel vyhlásit stav nouze. Podle aerolinek nastaly problémy s přetlakem v letadle. 

Podle mluvčí Smartwings Vladimíry Dufkové se projevila závada na přetlakování. "Z tohoto důvodu se posádka rozhodla pro bezpečné klesání do nižší letové hladiny a letadlo následně bezpečně přistálo. Posádka postupovala naprosto v souladu s přísnými bezpečnostními postupy pro tyto situace," zdůraznila mluvčí.

Zmíněný web upozornil, že podobná událost se stala už před dvěma týdny, kdy letoun na trase z Řecka do Prahy ohlásil technické potíže. Došlo k nim krátce po startu, takže se stroj otočil a dosedl zpátky na Krétě. Cestující dopravilo do Česka náhradní letadlo. 

Související

Boeing 737 MAX 8 SmartWings

Americký soud odmítl žalobu českých aerolinek Smartwings

Americký soud ve čtvrtek odmítl žalobu české letecké skupiny Smartwings a polských aerolinek LOT na amerického výrobce letadel Boeing. Informuje o tom agentura Reuters. Letecké společnosti požadovaly odškodnění za nucenou odstávku strojů Boeing 737 MAX. 

Více souvisejících

Smartwings letadla, letectví Turecko

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy