Lidovci si zvolili místopředsedy, do vedení strany se nově dostal Zdechovský

Křesla řadových místopředsedů KDU-ČSL obhájili na dnešním mimořádném sjezdu v Praze Jan Bartošek a Petr Hladík. Nově delegáti zvolili do předsednictva europoslance Tomáše Zdechovského a poslance Ondřeje Benešíka. Pozici místopředsedy neobhájil Bohuslav Niemiec, byť i on získal nadpoloviční počet hlasů.

Novému předsedovi KDU-ČSL Marianu Jurečkovi gratulují soupeři
doporučujeme

Nejvíc hlasů ve volbě čtyř místopředsedů získal ze sedmi nominantů neúspěšný kandidát ve volbě předsedy Jan Bartošek, a to 275. V souboji o předsednický post jej porazil Marian Jurečka.

Tomáš Zdechovský, který se vzdal kandidatury na předsedu a pak na prvního místopředsedu, dostal 238 hlasů.

Hladík obhájil místo v předsednictvu KDU-ČSL díky hlasům 241 delegátů. Předseda sněmovního evropského výboru Benešík se do vedení po přestávce vrátil ziskem 215 hlasů.

Vedle Niemiece ve volbě místopředsedů neuspěli další z poražených kandidátů na předsedu strany Jan Horníček a poslanec a Jiří Mihola.

Jurečka nahradil v čele KDU-ČSL zhruba po deseti měsících Marka Výborného. Výborný se funkce předčasně vzdal z rodinných důvodů. První stranickou místopředsedkyní delegáti sjezdu potvrdili senátorku Šárku Jelínkovou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Opravdu třetina očkovaných zemřela na indickou mutaci? Pohled na jasná…

15.06.2021 22:17 Aktualizováno KOMENTÁŘ - Zahraniční a některá česká média přinesla v uplynulých dnech zprávu o indické mutaci…

Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie na podzim

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie covidu-19. Pravděpodobně na podzim nastane zhoršení,…

Opakování testů na táborech nebude nutné, pokud se účastníci prokáží PCR…

15.06.2021 17:48 Opakované testování na covid-19 na letních táborech nebude povinné za podmínky, že se před odjezdem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama