Babiš trvá na svém. Filipovi vysvětlí, proč bude mít Havlíček dva resorty

Premiér Andrej Babiš (ANO) je připraven vysvětlit předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi svůj názor, že vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) může dlouhodobě řídit současně ministerstva průmyslu a obchodu i dopravy.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Karel Havlíček
doporučujeme

Filip má proti trvalému setrvání Havlíčka na obou resortech výhrady, pohrozil kvůli tomu vládnímu ANO dohodovacím řízením. Babiš dnes novinářům před odletem na summit skupiny Přátel koheze do Portugalska řekl, že debatu pokládá za zbytečnou a svůj názor nezmění. Filip dnes ČTK sdělil, že se s Babišem dál chce sejít.

Havlíček se ujal řízení ministerstva dopravy před týdnem. Funkci přidal k dosavadním postům vicepremiéra a ministra průmyslu. Podle Babiše má na ministerstvu dopravy za úkol především provést restrukturalizaci a "hledat synergie" s ministerstvem průmyslu. "Je to zbytečná debata, názor nezměním," řekl Babiš k tomu, zda by mohl později hledat jiného ministra dopravy.

Filip ve středu řekl, že pokud by mělo být řešení s Havlíčkem na dvou ministerstvech trvalé, KSČM by vyvolala s ANO dohodovací řízení. Z něj by vyplynulo, zda budou komunisté i nadále menšinovou vládu ANO a ČSSD tolerovat. "Já nevím, co bychom tam dohadovali, je to moje rozhodnutí a moje kompetence, ale já to rád panu předsedovi vysvětlím, pokud mě osloví," řekl dnes Babiš.

Šéf KSČM počítá se schůzkou i navzdory tomu, že Babiš řekl, že názor nezmění. "I přesto se s ním chci sejít," napsal dnes ČTK Filip.

Předseda vlády je přesvědčen, že vedení ministerstva dopravy je především o vedení Ředitelství silnic a dálnic, Správy železnic či Českých drah. "Veškeré tyto firmy mají managementy, dozorčí rady, představenstva. Kdo řídil takové firmy, ví, že není tak složité tyto firmy řídit. Já jsem s nimi v kontaktu online, to není problém," řekl Babiš.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš označil za nesmysl, že mu má zákon o majitelích pomáhat

02.06.2020 13:18 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes označil za nesmysl tvrzení, že mu zákon o evidenci skutečných…

Sucho v Česku: Vláda víc mluví, než dělá. STAN chce mimořádnou schůzi…

02.06.2020 12:32 Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) sbírá podpisy na svolání mimořádné schůze Sněmovny k otázce…

Jourová se v Trumpově sporu postavila na stranu Twitteru

02.06.2020 10:40 Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová se postavila na stranu internetové společnosti…

Bartošek podá ústavní stížnost vůči daňovým opatřením vlády

01.06.2020 21:54 Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek podá ústavní stížnost na daňové úpravy vlády,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy