První reakce politiků po střelbě: Promluvil i Miloš Zeman

Česko v úterý ráno paralyzovala střelba v ostravské nemocnici, která si vyžádala šest mrtvých. K činu zatím neznámého vraha se vyjádřila řada politiků včetně prezidenta Miloše Zemana, který míří na místo útoku.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

"Ve svém srdci jsem s vámi, myslím na vás v těchto tragických hodinách," uvedl podle mluvčího Jiřího Ovčáčka Zeman s tím, že vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým a příslušníkům bezpečnostních složek, lékařům, všem, kteří nyní pomáhají, vyslovuje velké poděkování.

"Jsem šokován událostmi v ostravské fakultní nemocnici - brutálním útokem a počtem mrtvých. Hlubokou soustrast rodinám obětí. Pachatel musí být rychle dopaden!" uvedl Lubomír Zaorálek.

"Modlím se za oběti střelby v Ostravě a za jejich rodiny! Udělejme ve společnosti vše pro to, aby se taková neštěstí neopakovala! Děkuji všem, kteří pomáhají a také chrání," napsal na sociální síti kardinál Dominik Duka.

"Obrovská tragédie v Ostravě. Myslím na oběti a pozůstalé. Věřím, že pachatel tohoto hrůzného činu bude co nejdříve dopaden," napsal šéf ODS Petr Fiala.

"Mé myšlenky jsou se zaměstnanci a pacienty Fakultní nemocnice v Ostravě. Přesně před měsícem jsem měla možnost toto pracoviště plné profesionálů navštívit. Takováto tragédie se u nás již nikdy nesmí opakovat," napsala ministryně financí Alena Schillerová.

"Jsem otřesen zprávami o tragédii v Ostravě. Vyjadřuji upřímnou soustrast všem příbuzným a přátelům obětí tohoto útoku. Je to obrovské neštěstí. R.I.P. A děkuji Policii ČR i dalším záchranářům za jejich nasazení. Mají můj velký respekt," napsal šéf KDU-ČSL Marek Výborný.

"Informace z ostravské fakultní nemocnice jsou tragické. Okamžitě se vracím z pracovní cesty a jedu na místo. Jsem v kontaktu s ředitelem nemocnice a situaci na dálku sleduji. Na ministerstvu jsem svolal krizový štáb. Děkuji Policii a pracovníkům nemocnice za jejich práci na místě," napsal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

"Rád bych vyjádřil svou upřímnou soustrast rodinám a přátelům obětí střelce v Ostravě. Jsem přesvědčený, že policie na místě koná maximum, aby pachatele dopadla. Životy obětem bohužel však už nikdo vrátit nemůže," uvedl šéf Pirátské strany Ivan Bartoš.

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě střílel v úterý ráno zatím neznámý útočník, který zabil šest lidí. Okolí nemocnice je uzavřeno stejně jako přilehlá univerzita. Střelba se ozvala po sedmé hodině ranní, v nemocnici se ale doteď pohybují policisté.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Lidé mají až po krk koblih." Výborný se otřel o Babiše, vyzdvihl rodinu

25.01.2020 10:37 Politika KDU-ČSL se musí podle končícího předsedy Marka Výborného soustředit na rodiny a jejich…

Souboj o post šéfa KDU-ČSL bude dramatičtější. Objevil se čtvrtý kandidát

25.01.2020 10:21 Mezi navrhovanými kandidáty na předsedu KDU-ČSL je vedle šéfa lidoveckého poslaneckého klubu Jana…

Překvapení na sjezdu KDU-ČSL: Všichni členové předsednictva rezignovali

25.01.2020 10:12 Všichni členové předsednictva KDU-ČSL na dnešním mimořádném sjezdu rezignovali na své funkce.…

Začal mimořádný sjezd KDU-ČSL, zvolí nového předsedu

25.01.2020 09:54 Českou a evropskou hymnou začal dnes v Praze mimořádný volební sjezd KDU-ČSL. Na předsedu po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama