Nejprve kadeřnice, teď básnířka. Schillerová se dala na poezii, reakce se různí

Během koronakrize se hovořilo o nebývale perfektním účesu ministryně financí Aleny Schillerové, který si jejími slovy dokázala na své hlavě vytvořit sama, jelikož byla tou dobou z nařízení vlády kadeřnictví zavřená. Nyní se zase rozhodla vrhnout na poezii.

Alena Schillerová
doporučujeme

Šéfka státní kasy na svém facebookovém profilu zveřejnila několik veršů z "cesty domů do Brna". Podobně jako tomu bylo s jejím účesem, i tentokrát jsou jisté pochyby, zda je Schillerová jejich skutečnou autorkou. I tak ale na sebe nenechaly dlouho čekat reakce, a to jak pozitivní, tak i negativní. 

"Ať den a noc jak dlouhé týdny se zas posouvají, jak dětem, když se létem bezostyšně nudí, já přeji všem, kdo si už sotva vzpomínají, jak ranní louka bosé nohy studí,“ stojí na Facebooku u fotky ministryně financí zasněně hledící k nebi. 

Text k sobotnímu odpoledni obdržel přes tisíc lajků a 300 komentářů, které se svým charakterem od sebe značně odlišují. Mnozí uživatelé vicepremiérku otevřeně chválí a zdraví, zatímco jiní si z ní svými vlastními verši utahují. 

Jeden například poukázal na její "znalost" anglického jazyka. "Při anglickém projevu, zírám jako vrána, ví to cela Evropa, že jsem tupá k***a,“ napsal jeden z komentujících. Slovo ale nahradil symbolem zobrazující toto domácí zvíře.

Další zase připomněl pětimiliardový deficit státního rozpočtu. "V rozpočtu jak kráva schodek, radši přidat haldu fotek. Influencer spíš než vláda, dívám se na sebe ráda.“ Jiný ještě přispěl tímto veršem: "Je mi taky skoro fuk, že dluhy bude splácet i můj vnuk".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 21:04 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Babiš vystoupí s projevem v televizi. Chci říct něco důležitého, avizoval

20.09.2020 18:52 Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém…

Jaké téma odlehčí vypjatá jednání? Tour a cyklistika jsou ideální, říká…

20.09.2020 17:30 ROZHOVOR - Sáhl po mobilu a okamžitě na něm vyťukal blahopřejnou zprávu svému slovinskému protějšku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama