Schůze Sněmovny začne později, na programu je pandemický zákon i nouzový stav

Schůze Sněmovny má začít kvůli dalším jednáním mezi vládou a opozicí o podobě takzvaného pandemického zákona dnes v 10:00, proti původním plánům o hodinu později. Na základě dohody poslaneckých klubů to oznámil předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO).

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vládní činitelé se nedohodli s opozičními předáky zejména na způsobu odškodňování ztrát, které by vznikly v důsledku restrikcí k omezení šíření covidu-19 vyhlašovanými ministerstvem zdravotnictví. Vládní návrh zákona náhrady nepředpokládá.

Vedle pandemického zákona by dnes měla Sněmovna zrychleně projednat zvýšení letošního rozpočtového schodku a novou podobu koronavirového příspěvku podnikatelům.

Čeká se také debata o novém nouzovém stavu, který v neděli vyhlásila vláda na žádost hejtmanů. Někteří politici pokládají krok kabinetu za neústavní, když dolní komora před týdnem původní stav nouze odmítla prodloužit.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé by neměli počítat s rozvolněním, řekl Babiš

04.03.2021 18:34 Aktualizováno Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření…

Cílem aukce nebyl čtvrtý operátor, ale snížení cen, uvedl Babiš

04.03.2021 17:47 Cílem loňské aukce na kmitočty pro chytré mobilní sítě 5G nebyl příchod čtvrtého velkého operátora…

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 17:02 Aktualizováno Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Sněmovna podpořila lidoveckou novelu volebního zákona

04.03.2021 16:28 Sněmovna v prvním kole podpořila v souladu s dohodami klubů odkládanou volební novelu KDU-ČSL,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama