Studenti se nesměli ptát na Čapí hnízdo? Reportáž ČT zmizela, Babišova poslankyně chce věc hnát před Radu

Kauza kolem reportáže o návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) na jedné z plzeňských středních škol pokračuje. ČT video, na kterém studentka mluví o vyhrožování ze strany učitelů, smazala z facebooku. Ozvala se i poslankyně hnutí ANO, které se debaty také účastnila.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Jak jsme vás již informovali, Česká televize zveřejnila reportáž, podle které učitelé údajně žákům jedné z plzeňských středních škol před debatou s premiérem Andrejem Babišem nařídili, aby se při debatě vůbec neptali na kauzu Čapí hnízdo. Dokonce jim prý vyhrožovali, že pokud tak učiní, budou mít velké problémy u maturity.

„Bylo nám řečeno od učitelů, že pokud se budeme ptát a jestli budeme provokovat otázkami ke kauze Čapí hnízdo, tak neuděláme maturitu, že budeme mít u maturity problémy s učiteli,“ řekla na kameru studentka, která si nepřála ukázat svou tvář. I její hlas televize zkreslila. Ředitel školy nicméně informaci popřel.

Reportáž vyvolala velký ohlas a na sociálních sítích ji sdílela řada Čechů, mezi nimi i někteří politici. O to větší poprask vyvolal fakt, že ČT nakonec video z facebooku smazala. Ani sama jeho autorka Marcela Durasová netuší proč. Řekla to deníku Echo24.

Informaci o tom, že měli studenti plzeňské střední školy zakázáno ptát se Babiše na Čapí hnízdo, sdílela na oficiálním facebookovém profilu i TOP 09. Zpráva vyvolala bouřlivé reakce, do diskuze se zapojila i poslankyně hnutí ANO Barbora Kořanová, která se akce ve škole také zúčastnila.

„Neuvěřitelné, jak zde lžete. U této akce jsem byla, stejně jako paní radní pro školství, vedení školy a paní ministryně Dostálová. Téma diskuse byl duální systém a využití technických oborů. Pan premiér na veškeré otázky odpovídal, na všechny. Studenti (podotýkám 4. ročníků) vedli diskusi,“ popsala, co se ve škole dělo.

img-responsive

Barbora Kořanová (ANO) | foto: Facebook

Nelíbí se jí, jak Česká televize celou debatu prezentovala. „Dokonce se ptal student, který nebyl studentem školy, na vše mu bylo odpovězeno. Na klopě mel odznak Milionu chvilek. Debata byla věcná a poklidná. Od obsahu této reportáže se naprosto distancuji. Jsem spíše pro dát podnět Radě ČT, protože toto je zneužívání studentů,“ tvrdí poslankyně ANO.

V debatě se jí následně lidé ptali, jak může vědět, co učitelé studentům před debatou říkali. I na to měla ale Kořanová jasnou odpověď. „Já jen vím, že pokud by toto někdo řekl, musel by být blázen. Ti studenti jsou plnoletí. Tudíž tomu nevěřím. Jde o otřesnou reportáž ze strany ČT,“ tvrdí politička.

Tvrdí také, že studentka, která na kameru ČT anonymně promluvila o výhrůžkách učitelů, na debatě vůbec nebyla. „Protože já tam byla a vím, že ten rozhovor byl natočen během setkání se studenty. Ne před, ani po,“ tvrdí Kořanová. „Zaráží mě přistup ČT, že vypustí neověřenou informaci a lidi na to takto agresivně reagují. Toť vše. Bože, kdo chce psa bit,“ dodala poslankyně.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vazby zpřetrhány. Praha ukončila sesterskou smlouvu s Pekingem

17.10.2019 17:53 Pražští zastupitelé dnes definitivně ukončili platnost sesterské smlouvy s čínským Pekingem. Na…

Pražské zastupitelstvo se pohádalo kvůli záchodům

17.10.2019 17:50 Zástupci pražské koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) na dnešním…

Skandál u pražských Pirátů: Šéfka zastupitelů rezignovala, navezla se do…

17.10.2019 17:50 Aktualizováno Předsedkyně pražských zastupitelů za Piráty Michaela Krausová rezignovala na svou funkci.…

Zeman proti Praze. Poslal dopis čínskému prezidentovi, žádá o další…

17.10.2019 16:24 Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama