Úřady práce v celém Česku mění kvůli koronaviru úřední hodiny

Úřady práce v celém Česku změní od příštího týdne kvůli covidu úřední hodiny. Úterý a čtvrtky budou nyní pouze pro objednané klienty. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková. Úřad práce ČR zároveň doporučuje všem klientům, aby zasílali dokumenty například prostřednictvím datové schránky, osobní návštěva není vždy nutná.

Úřad práce
doporučujeme

Od příštího týdne budou úřední hodiny v pondělí a ve středu od 08:00 do 12:00 a následně od 13:00 do 17:00. Úterý a čtvrtek bude jen na objednání, a to od 08:00 do 11:00. V pátek je otevřeno rovněž od 08:00 do 11:00, ale pouze pro evidenci nových uchazečů o zaměstnání a příjem žádostí o nepojistné sociální dávky.

Opatření mají ochránit zdraví klientů i zaměstnanců úřadů. "Ředitelé všech kontaktních pracovišť ÚP ČR zavedli organizační a režimová opatření, která zabrání šíření nemoci a zároveň zajistí zpracování přijatých žádostí o dávky a podpory, stejně jako jejich výplatu, v řádném termínu," uvedl zastupující generální ředitel ÚP ČR Viktor Najmon.

Lidé mohou vyplnit žádost o některou z nepojistných sociálních dávek, zprostředkování zaměstnání nebo třeba podporu v nezaměstnanosti z domova. Formuláře včetně vyplněných vzorů jsou na webu. Žádosti je poté možné podávat elektronicky, poštou nebo osobně na podatelně.

"Apelujeme tímto na klienty, aby skutečně zvážili, jestli je nutné chodit na Úřad práce ČR osobně. Zřízení datové schránky je zdarma a pokud ji člověk využívá, nejen, že ochrání své zdraví, ale také ušetří čas strávený čekáním ve frontě," dodal Najmon.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci navrhují zvýšit prodloužené ošetřovné až na 80 procent

21.10.2020 11:17 Poslanci navrhují zvýšit ošetřovné o deset, 15 nebo i o 20 procentních bodů až na 80 procent…

Sněmovní komise poděkovala BIS i Koudelkovi za odvedenou práci

21.10.2020 10:46 Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) poděkovala dnes v…

Jan Hamáček má koronavirus

21.10.2020 10:27 Aktualizováno Vicepremiér Jan Hamáček se nakazil koronavirem. Nechal se otestovat po setkání s ministrem…

Televize neměla komentář mimo záznam vysílat, rétorika Maláčové mě…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Výhrady má k oběma stranám. Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama