Zklamaní z nízké účasti voličů byl vítěz ve volebním obvodu Česká Lípa Jiří Vosecký (SLK, STAN) i jeho protikandidát Vít Vomáčka (ODS). Vosecký chce navázat na svoji dosavadní práci v Senátu.
Na Českolipsku hlasovala jen asi desetina voličů. "Účast je velmi nízká, to mě mrzí. Ale současná situace, jaká je, tak se nelze divit. A zaplaťpánbůh, že přišlo aspoň těch 11 procent voličů. Těm je zapotřebí poděkovat za jejich odvahu," řekl Vosecký, který obhájil post senátora. Ocenil i svého soupeře ve druhém kole. "Chtěl bych mu poděkovat za férovou a slušnou kampaň," dodal.
¨Vosecký před šesti lety ve druhém kole porazil tehdejšího senátora Karla Kapouna (ČSSD). Na své práci v Senátu nic měnit nehodlá. "Chci pokračovat v započaté práci, jsou tam rozdělané poměrně výrazné projekty," uvedl. Zmínil sociální věci a hlavně dopravu. "Jestli chceme rozvoj Českolipska a Libereckého kraje na Prahu z druhé strany, tak je potřeba udělat inteligentní dopravní napojení. To je nejdůležitější pro rozvoj do budoucna, tomu se chci věnovat," dodal.
Vomáčka porážku uznal. "Ti, kteří přišli k volbám, zaslouží jedničku. Nízká účast mě mrzí, ale zkrátka, tak to dnes funguje, je to demokratická volba," uvedl. Zklamán byl ale tím, že nedokázal k volbám přivést víc voličů. "Bylo mým cílem Českou Lípu trochu aktivizovat, což se mi nepodařilo," dodal.
Aktualizováno 7. července 2025 16:47
Duda je naposledy jako prezident v Praze. Na Hradě ho přijal Pavel
Související

Senátoři Valenta a Vosecký dostali pokutu, chybovali při sněmovních volbách
Jiří Vosecký (senátor STAN) , Starostové a nezávislí (STAN) , Senát ČR , krajské a senátní volby 2020
Aktuálně se děje
včera

Trumpova vláda v praxi: Američan narozený v USA byl deportován do země, v níž nikdy nebyl
včera

Proč Pentagon zastavil dodávky Ukrajině? Konečně se objevil "důvod"
včera

Proč Texas zasáhly nejtragičtější povodně v historii?
včera

Smrtící povodně mohou být novým normálem, varují experti. Je to jen Boží zásah, reaguje Bílý dům
včera

Pátrání ukončeno. Tělo horolezkyně Kolouchové zůstane v Himálajích
včera

Trump odkládá nová cla a varuje 14 zemí. Půjde také po Japonsku a Jižní Koreji
včera

Národní divadlo truchlí. Zemřela někdejší sólistka opery Tattermuschová
včera

Německá vláda narazila u soudu. Zákaz krajně pravicového časopisu se ruší
včera

Fico nepřišel. Atentátník neúspěšně žádal nízký trest, u soudu vypovídat odmítl
včera

Druhá prázdninová tragédie na Semilsku. Chlapec se zřítil z vysílače
včera

Obětí povodní v Texasu je přes sto. Naděje na nalezení přeživších začíná být mizivá
včera

Pomník Jana Husa má 110 let. S dílem se pojily spory i tragédie
včera

Počasí do zítra: Na horách spadne až 180 mm. Řeky mohou stoupat na třetí stupeň
včera

Gaza před dalším příměřím: Desetitisíce mrtvých, rozvrácená infrastruktura a špatné diplomatické vyhlídky
včera

Tragédie v Nymburce. Hoch nepřežil pád z okna, případ vyšetřuje policie
včera

Sliby chyby. Epsteinův seznam neexistuje, tvrdí americká justice
včera

V Česku hrozí vydatný déšť. Hladík doporučil lidem, jak se mají chovat
včera

Netanjahu chce Nobelovu cenu pro šéfa Bílého domu. Zastavuji války, reagoval dojatý Trump
včera

Nové informace o smrti ministra, jehož odvolal Putin. Tělo se nenašlo v domě
včera
S požáry v Německu bojovaly stovky hasičů. Ohrožovaly je výbuchy munice
Kvůli lesním požárům, které sužovaly východ Německa přes uplynulý víkend, se muselo evakuovat více než sto lidí. S ohněm bojovalo pět stovek hasičů, dva z nich byli během zásahu vážně zraněni.
Zdroj: Tereza Marešová