Výbor pražské TOP 09 podpořil Pekarovou Adamovou jako jedničku kandidátky

Krajský výbor pražské TOP 09 dnes potvrdil jako jedničku společné kandidátky s ODS a KDU-ČSL předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou. ČTK to sdělila Pekarová Adamová. Svou předsedkyni podpořil výbor jednomyslně, pro bylo všech 30 hlasujících. Dvojkou za TOP 09, nikoliv celkově, pak bude poslanec Dominik Feri (ODS). Pro říjnové volby se na společné koalici domluvily ODS, TOP 09 a KDU-ČSL loni na podzim a koaliční smlouva má být hotova letos v lednu.

Markéta Pekarová Adamová
doporučujeme

"Velmi mě těší silná podpora kolegů pražské krajské organizace TOP 09, kteří mě jednomyslně zvolili lídryní kandidátky. Vnímám to jako ocenění své dosavadní práce a velkou podporu společně vyjednaného postupu. Těším se na kampaň, v níž hodlám spolu s ostatními zabojovat o vítězství, abychom mohli realizovat tolik potřebnou změnu," napsala v SMS Pekarová Adamová.

Výbor dnes rovněž vybral jako dvojku za TOP 09 v Praze poslance Feriho. Zvolení Feriho neznamená, že by byl na druhém místě celé kandidátky, ale obsadí druhou pozici určenou pro TOP 09. Feri v posledních volbách kandidoval v hlavním městě z posledního místa, ale díky přednostním hlasům se mu podařilo dostat do Sněmovny.

O společné kandidátce dnes dopoledne jednala Pekarová Adamová spolu s prvním místopředsedou TOP 09 Tomášem Czerninem se zástupci pražské ODS. Strany se domluvily, že nebudou směšovat celostátní a komunální politiku a sejdou se na další schůzce, kde budou řešit konkrétní podobu spolupráce. Pekarová Adamová i předsedkyně pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija popřely informaci, která se objevila v médiích, že ODS podmiňuje podporu Pekarové Adamové do čela kandidátky společným hlasováním o odvolání pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti).

Občanští demokraté, TOP 09 a KDU-ČSL se na společné koalici pro říjnové volby domluvili loni na podzim. Koaliční smlouvu chtějí vypracovat do konce letošního ledna a program do konce února. Společným kandidátem na premiéra bude předseda ODS Petr Fiala. Koalice plánuje společně postupovat nejen v kampani, ale i po volbách, i když strany vytvoří samostatné poslanecké kluby.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zaostává v akumulaci energie, pomoci může Sněmovna

17.01.2021 09:39 Česko zaostává v rozvoji využití bateriových systémů i dalších forem akumulace v elektrizační…

Babiš označil nového předsedu CDU Lascheta za zkušeného politika

16.01.2021 21:26 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) si podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše…

Minář: Náš závazek trvá, o účasti na jiné kandidátce neuvažuji

16.01.2021 18:18 Hnutí Lidé PRO bývalého předsedy spolku Milion chvilek Mikuláše Mináře nadále trvá na závazku…

Palachův příběh je stále silný a bolavý. Jeho čin ale pomohl k pádu…

16.01.2021 15:29 Jeho jméno je velmi spjaté s Městskou částí Praha 2. Student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama