Lidé vyndavají roušky ze špinavých kapes, nepoužívají čisté, kritizuje Šmucler

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, který je známý svým odporem nejen k rouškám, nýbrž i dříve zavedeným restriktivním opatřením spočívajících v celkovém útlumu země, na svém Instagramu kritizoval zamýšlené znovuzavedení povinnosti nosit roušky v obchodech a restauracích. Jako důvod uvedl skutečnost, že je lidé častokrát vyndavají ze špinavých kapes, a nepoužívají čisté.

Roman Šmucler
doporučujeme

"Objel jsem země, kde je rouška povinná do restaurací, obchodů. Chudáka vyndat desetkrát denně z kapsy. Ta kapsa je plná svinstva,“ nechal se slyšet prezident. "Když ji zapomenu, jsem šťasten za špinavou, týden starou, že ji najdu. Neviděl jsem nikoho, kdo by měl nové roušky u sebe,“ podotkl

Šmuclerovi se také nelíbí, že se se začátkem nového školního roku budou muset v Česku opět nasazovat roušky v MHD, na úřadech či zdravotnických zařízeních. "Plošné nošení není z tohoto světa a epidemiologové z kanceláří nevnímají realitu,“ řekl.

V sousedním Německu se v jednotlivých spolkových zemí v zásadě uplatňuje povinné zakrývání nosu a úst v interiérech a prostředcích hromadné dopravy. Hodně striktní pravidla platí ve Španělsku, kde se roušky a respirátory musejí nosit v uzavřených i otevřených veřejných prostranstvích.

Češi opět vyndají roušky 1. září, a to v MHD, státních institucích, na poště či zdravotnických zařízeních. Zamýšlená byla tato povinnost i ve vzdělávacích zařízeních, vyjma pobytu dětí ve třídě nebo jídelně, a v obchodech.

Česko sáhne k plošně povinnému zakrývání nosu a úst od 1. září. Platit bude v MHD, na úřadech, poštách či ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Původně se roušky měly nosit i ve školách s výjimkou pobytu dětí ve své třídě nebo při obědě, ale i v obchodech.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Koronavirem se v ČR nakazilo přes 900 tisíc lidí. Reprodukční…

20.01.2021 14:42 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES dnes po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale…

Ministerstvo zdravotnictví by od čtvrtka mělo zveřejňovat i denní data o…

20.01.2021 14:21 Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po úterní schůzce s Piráty a hnutím STAN přislíbil…

V úterý přibylo 9558 nakažených. V těžké stavu je přes tisíc lidí

20.01.2021 08:34 Novým koronavirem se v Česku od začátku epidemie prokazatelně nakazilo přes 900.000 lidí. V úterý…

Index PES stoupl o tři body, může za to nárůst reprodukčního čísla

20.01.2021 07:42 Index protiepidemického rizika PES dnes po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama