Lidé vyndavají roušky ze špinavých kapes, nepoužívají čisté, kritizuje Šmucler

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, který je známý svým odporem nejen k rouškám, nýbrž i dříve zavedeným restriktivním opatřením spočívajících v celkovém útlumu země, na svém Instagramu kritizoval zamýšlené znovuzavedení povinnosti nosit roušky v obchodech a restauracích. Jako důvod uvedl skutečnost, že je lidé častokrát vyndavají ze špinavých kapes, a nepoužívají čisté.

Roman Šmucler
doporučujeme

"Objel jsem země, kde je rouška povinná do restaurací, obchodů. Chudáka vyndat desetkrát denně z kapsy. Ta kapsa je plná svinstva,“ nechal se slyšet prezident. "Když ji zapomenu, jsem šťasten za špinavou, týden starou, že ji najdu. Neviděl jsem nikoho, kdo by měl nové roušky u sebe,“ podotkl

Šmuclerovi se také nelíbí, že se se začátkem nového školního roku budou muset v Česku opět nasazovat roušky v MHD, na úřadech či zdravotnických zařízeních. "Plošné nošení není z tohoto světa a epidemiologové z kanceláří nevnímají realitu,“ řekl.

V sousedním Německu se v jednotlivých spolkových zemí v zásadě uplatňuje povinné zakrývání nosu a úst v interiérech a prostředcích hromadné dopravy. Hodně striktní pravidla platí ve Španělsku, kde se roušky a respirátory musejí nosit v uzavřených i otevřených veřejných prostranstvích.

Češi opět vyndají roušky 1. září, a to v MHD, státních institucích, na poště či zdravotnických zařízeních. Zamýšlená byla tato povinnost i ve vzdělávacích zařízeních, vyjma pobytu dětí ve třídě nebo jídelně, a v obchodech.

Česko sáhne k plošně povinnému zakrývání nosu a úst od 1. září. Platit bude v MHD, na úřadech, poštách či ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Původně se roušky měly nosit i ve školách s výjimkou pobytu dětí ve své třídě nebo při obědě, ale i v obchodech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V ČR přibylo téměř 3000 nakažených. Obětí covidu je 567, roste počet…

25.09.2020 07:14 Laboratoře v ČR ve čtvrtek odhalily 2913 nových případů koronaviru. Je to druhý nejvyšší denní…

V prvních dvou zářijových týdnech se nakazilo skoro 400 učitelů

24.09.2020 19:43 Aktualizováno Za první dva zářijové týdny se novým typem koronaviru nakazilo skoro 400 učitelů. Na středečním…

V Praze přibyl rekordní počet nakažených koronavirem, za den 601

24.09.2020 19:24 Pražští hygienici hlásí potřetí za sebou rekordní denní přírůstek počtu nakažených koronavirem. Za…

Ve středu zemřelo v Česku téměř 20 nakažených

24.09.2020 18:55 V Česku zemřelo ve středu 19 lidí s prokázanou nákazou novým koronavirem, nejvíc za jeden den od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama