"Lidé nám lžou. Nejsme blbí, plýtváte naším časem a materiálem." Slova české lékařky se šíří jako lavina

České sociální sítě zažívají poslední dva dny nevídaný boom. Postarala se o něj lékařka Nemocnice Na Bulovce Pavla Kovaříková, která veřejnosti přiblížila, jakým peklem lékaři v posledních dnech prochází. Její slova o místy až neuvěřitelném chování některých lidí zasáhla více než sto tisíc lidí.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Nemocnice Na Bulovce
doporučujeme

123 tisíc "liků", více než 20 tisíc komentářů a přes 100 tisíc sdílení. Takový dosah lékařka Pavla Kovaříková pravděpodobně neočekávala, když před dvěma dna na sociální síť na rovinu napsala, že zdravotníci už to zkrátka nezvládají.

"Nespíme, nejíme, na záchodě jsem nebyla ani nepamatuju. Telefon zvoní prakticky nepřetržitě. Jasně, jako lékaři jsme se upsali náročné práci, věděli jsme do čeho jdeme. Ale tohle je jiné. Tohle je sprint i maraton v jednom - je to hrozně intenzivní zápřah, ale zároveň to trvá dlouho a konec je zatím v nedohlednu," napsala dále lékařka v příspěvku, který od svého vydání masivně koluje napříč Facebookem.

Kovaříková dále upozornila, že i přes věčné naléhání ze strany médií, aby asymptomatičtí lidé nechodili na výtěry, jich je pořád "odhadem asi miliarda". Vyzvala proto pacienty s žádnými nebo lehkými příznaky, aby zůstali doma, pili dost tekutin, vzali si Paralen a vyleželi se z toho.

"Nechápu logiku toho, když lidi, kteří se bojí že by koronavirus mohli mít, přijdou na jediné místo, kde je stoprocentně jasné, že se tam koronavirus vyskytuje," dodala.

Už nemůžem. Nespíme, nejíme, na záchodě jsem nebyla ani nepamatuju. Telefon zvoní prakticky nepřetržitě. Jasně, jako...

Zveřejnil(a) Pavla Kovaříková dne Pondělí 16. března 2020

Následně upozornila na zarážející chování pacientů. "Lidi lžou sanitkám i nám o svých symptomech, abychom je vyšetřili a mají pocit, jak strašně vyzráli na systém. Za prvé - my ani přes spánkový deficit nejsme úplně blbý a poznáme, jestli je někomu špatně nebo ne a dost mě uráží, když ze mě někdo dělá debila a hraje si tu divadlo," napsala.

"A za druhé plýtvají našim časem a energií (a zdravotnickým materiálem, protože i to je komodita, kterou musíme brát v úvahu), který bychom mohli využít pro někoho, kdo naši péči opravdu potřebuje. Ve zdravotnictví sice už chvilku pracuju, ale když nám lidi ukradli roušky, tak to i mě překvapilo," dodala.

Svěřila se také, že po ní lidé křičí, a to jak do telefonu, tak i osobně. "Já chápu, že je to pro vás stresová situace, pro mě taky, ale řevem moji efektivitu práce opravdu nezvýšíte. Jasně, jste naštvaní na vládu, považujete jejich opatření za příliš drsná/ nedostatečná / špatně komunikovaná, já to beru, ale uvědomte si, že tady křičíte na chudáka, který se už nevím jak dlouho nevyspal a který má na rozhodnutí premiéra zhruba stejný vliv jako na zítřejší počasí na Srí Lance," uvedla na rovinu.

Závěrem vyzvala, aby se lidé chovali rozumně a lépe i navzájem sami k sobě a dodala: "Když prohlašujete, že koronavirus je v pohodě, protože to odnesou jen staří a/nebo nemocní, tak vlastně říkáte, že na těchto lidech nezáleží a že jsou postradatelní. To není úplně fajn názor."

Loading...
Vstupte do diskuze (51)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tuberkulóza zabije i milion lidí ročně, kolem koronaviru je zbytečná…

04.04.2020 23:50 Aktualizováno ROZHOVOR - Udržuje si nadhled a k panice má daleko. Proto její názor na pandemii, která zachvátila…

Zemřely další nakažené seniorky z domova v Michli, covid-19 nebyl…

04.04.2020 20:00 Aktualizováno V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) dnes zemřely s nemocí covid-19 dvě ženy z domova pro…

Dezinfekce někdo skoupil záměrně, vezměte si důchodce domů, nabádá ředitel…

04.04.2020 18:21 Aktualizováno Koronavirus vytváří obrovský psychický tlak nejen na seniory, ale převážně na sociální pracovníky,…

U sestry ze zlínské nemocnice se potvrdila nákaza covid-19

04.04.2020 17:47 Testy potvrdily u zdravotní sestry Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně nákazu nový typem koronaviru.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy