Ministerstvo zdravotnictví hledá šéfa komunikace, má navrhnout strategii ke koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví hledá ředitele či ředitelku odboru komunikace s veřejností. Zájemci se mají podle zveřejněného inzerátu hlásit do 15. ledna. Předložit mají třístránkový návrh strategie komunikace ke covidu-19. Mluvčí úřadu Barbora Peterová na dotaz ČTK odpověděla, že jiné personální změny v tiskovém oddělení úřad neplánuje.

Leták podporující očkování v průzkumu propadl
doporučujeme

Ředitelem odboru byl od nástupu bývalého ministra Romana Prymuly Jan Brodský, který předtím působil i na ministerstvu práce.

"Co se týče komunikační kampaně, tak určitě něco bude bez ohledu na nástup nového ředitele, tedy určitě nebudeme s další prací na kampani čekat až na nástup nového ředitele odboru," uvedla Peterová. Resort podle ní úzce komunikuje s úřadem vlády.

V inzerátu má ředitel komunikace "tvorbu a realizaci komunikační strategie covid-19" mezi vykonávanými činnostmi spolu s vedením zaměstnanců, zpracováním vnější i vnitřní komunikace ministerstva se schopností vytvářet a řídit PR strategie.

Úřad po něm požaduje například vysokoškolské vzdělání, znalost mediálního prostředí nebo práci s utajovanými informacemi nejméně ve stupni "důvěrné" nebo schopnost vést odbor formou krizového řízení. Pracovní místo je zařazené ve 13. platové třídě pro zaměstnance ve veřejných službách. Podle praxe v oboru je platový tarif od 28.880 korun hrubého bez praxe do 42.640 korun za praxi delší než 32 let.

Předchozí ředitel odboru Brodský působil na ministerstvu zdravotnictví už v minulosti. Po příchodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se ředitelkou odboru a zároveň mluvčí stala Gabriela Štěpanyová a Brodský se přesunul na ministerstvo práce. Na ministerstvo zdravotnictví se vrátil v říjnu spolu s ministrem Romanem Prymulou. Po nástupu nového ministra Jana Blatného se post ředitele odboru a tiskového mluvčího opět rozdělil a jako mluvčí nastoupila Peterová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku se prohlubují nerovnosti v oblasti zdraví, píše se ve zprávě pro…

24.01.2021 10:35 V Česku rostou nerovnosti v oblasti zdraví, peníze by měly jít na prevenci i osvětu. K pozitivům…

ONLINE: Reprodukční číslo dál roste, premiér Babiš podstoupil očkování

24.01.2021 10:30 Aktualizováno Rizikové skóre protiepidemického systému PES je navzdory pokračujícímu růstu reprodukčního čísla…

Registrační systém k očkování se podle Babiše od února otevírat nebude

24.01.2021 09:58 Aktualizováno Registrační systém k očkování proti koronaviru se od února pro lidi pod 80 let či chronicky nemocné…

Nakažených bylo opět méně, hospitalizovaných je v lednu poprvé méně než…

24.01.2021 08:51 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 4222 případů koronaviru, zhruba o 1000 méně než před týdnem.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama