Počet nově nakažených v Praze klesl pod stovku

Za uplynulých 24 hodin přibylo v Praze 72 potvrzených případů koronaviru. V tomto týdnu, kdy denní přírůstky dosahovaly rekordních hodnot přesahující dvě stovky, je to nejméně. Po delší době klesl nárůst pod stovku. Od začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo dohromady 7071 lidí. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice.

Praha
doporučujeme

Z technických důvodů hygienici o tomto víkendu neuvádějí žádná jiná aktuální data týkající se například počtu vyléčených a zemřelých. K pátečnímu večeru registrovali v metropoli od března celkem 4653 uzdravených, 114 lidí s covidem-19 dosud zemřelo.

Denní nárůsty nakažených v hlavním městě tento týden třikrát překonaly hranici 200 případů a desetkrát v řadě neklesly pod stovku. Zatím rekordní byl pátek, kdy hygienici potvrdili nákazu u 275 lidí.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví se v Praze od začátku března novým typem koronaviru nakazilo 8631 lidí. Za posledních sedm dní tam připadá na 100.000 obyvatel zhruba 149 nakažených. Hůře je na tom v celostátním srovnání pouze okres Plzeň-jih se 170 případy v přepočtu na 100.000 obyvatel.

Přírůstky nakažených po celém Česku se promítly do semaforu, který určuje míru rizika nákazy. Ve druhém oranžovém stupni rizika je nyní spolu s Prahou dalších pět okresů, zelený stupeň pohotovosti platí podle ministerstva zdravotnictví ve 40 okresech.

Přes vysoký nárůst nakažených zaznamenávají v posledních dnech nemocnice v Praze jen mírný nárůst počtu pacientů s koronavirem. Většina z nich pro covidové pacienty vyčlenila lůžka. Pacienty s těžkým průběhem zatím počítají v jednotkách a část lůžek mají stále volnou.

Odběrová místa v Praze i dalších městech zažívají v posledních dnech velký nápor. Podle informací z webu ministerstva zdravotnictví je v Praze nyní 18 odběrových míst. Některá jsou podle ministerstva plně vytížena, jiná jen zhruba z poloviny. Další odběrová místa chce otevřít město do dvou týdnů na Vítězném náměstí v Dejvicích a u koupaliště Džbán v Divoké Šárce. Další by pak mělo být v centru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nadějný lék proti koronaviru? Z Česka přichází pozitivní zpráva

26.09.2020 10:12 Olomoucký Ústav molekulární a translační medicíny společně se svými kolegy z kanadské společnosti…

Covid ukázali, že jsme nezvládali ani chřipku. Hamáček nám může udělat v…

26.09.2020 10:00 ROZHOVOR - Vyhrožovat policií nezávislému kontrolnímu úřadu považuje bývalý mluvčí ministerstva…

Covid neustupuje. V pátek přibyl druhý největší počet nakažených

26.09.2020 07:59 Počet případů nemoci covid-19 v Česku v pátek stoupl opět o téměř 3000, podobně jako ve čtvrtek.…

Prymula vyzval Čechy, aby zůstali doma. Příští týden bude dál omezeno…

25.09.2020 22:10 Aktualizováno Nárůst počtu nových případů nemoci covid-19, který byl minulý týden exponenciální, podle ministra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama