Primář Ctirad Musil šířil dezinformace o koronaviru, nemocnice ho odvolala

Ředitel nemocnice v Hranicích na Přerovsku Eduard Sohlich odvolal na konci ledna primáře biochemického oddělení Ctirada Musila. Stalo se tak poté, co vedení nemocnice upozornil server Seznam zprávy na Musilovo vystupování na sociálních sítích, kde veřejně přinášel nepodložené názory a komentáře o koronaviru. Podle serveru podceňoval počet mrtvých a lživě psal o velkém množství zbytečně hospitalizovaných. Musil se k věci odmítl vyjádřit, ČTK jeho vyjádření shání.

Ctirad Musil šířil dezinformace na YouTube
doporučujeme

Své názory prezentoval již bývalý primář nemocnice na YouTube a na sociální síti, kde vystupuje pod jménem Moravský Troll. Jeho videa vidělo podle serveru jen na YouTube více než čtvrt milionu lidí, další velké množství ho sledovalo na Facebooku a jeho příspěvky se staly hitem v konspiračních skupinách.

Podle serveru například uváděl, že z minimálně polovina, spíše tři čtvrtiny pacientů s koronavirem na standardním oddělení je hospitalizována zbytečně, a nemocnice má tak zablokované oddělení, uvedl na svém virálním videu s názvem Kecy ze špitálu.

Ředitel nemocnice to na dotaz serveru popřel a od informace se distancoval. Primář podle serveru ve videu dezinformoval o počtech obětí koronaviru a ve videu porovnával covid-19 s chřipkou.

Vedení nemocnice o kontroverzních prohlášeních primáře Musila, který loni kandidoval za stranu Moravané na olomouckého hejtmana, nevědělo. Ředitel nemocnice po dotazu Televize Seznam jej nakonec z funkce primáře odvolal.

"Já jsem s kolegou Musilem, který pracoval jako primář biochemického oddělení, mluvil, vytkl jsem mu tuto záležitost. Chce pokračovat v nějakých politických aktivitách, což mu nezazlívám, ale je to neslučitelné s pozicí primáře. K 31. lednu jsem ho proto odvolal," cituje server ředitele. Musil zůstane v nemocnici buď jen na zkrácený úvazek, nebo jako externista.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koalice Spolu chce audit lůžek intenzivní péče a rychlé očkování učitelů

01.03.2021 19:47 Vláda by měla podle koalice Spolu tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09 zmapovat počty lůžek na jednotkách…

ONLINE: Rok s koronavirem. Přes milion nakažených Čechů, lidé se probouzí…

01.03.2021 19:44 Aktualizováno Dnes je to přesně rok, co testy v Česku potvrdily první tři případy nového typu koronaviru. Nákazu…

Do Česka mohou dorazit tisíce dávek Sputniku V. SÚKL ji zatím neschválí,…

01.03.2021 17:47 Aktualizováno Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) se začal zabývat ruskou vakcínou Sputnik V, o kterou český…

Vláda zváží pokračování vývoje české vakcíny

01.03.2021 17:16 Aktualizováno Vláda dnes bude jednat o možném pokračování projektu české vakcíny, jejíž vývoj byl loni kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama