Ve Slezsku roste počet hospitalizovaných s covidem, zřejmě se obnoví krizový štáb

V Moravskoslezském kraji přibylo v pondělí 84 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, v neděli jich bylo 45. Od počátku pandemie tak v regionu covidem-19 onemocnělo 7086 lidí. Vzrůstá počet hospitalizovaných, zvýšil se o pět lidí na aktuálních 52 osob. Vyplývá to z údajů chytré karantény, které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Ivo Vondrák
doporučujeme

Na Ostravsku, které se podle takzvaného semaforu určujícího riziko nákazy nově ocitlo mezi oranžovými okresy, zřejmě začnou platit další opatření. V plánu je distanční výuka na VŠ i roušky na venkovních akcích nad 100 lidí.

"Aktualizace ukazuje na podíl pěti až šesti procent z celkového nárůstu v ČR. Bohužel narůstá počet hospitalizovaných, z toho osm lidí je umístěno na JIP," uvedl Vondrák. Dnes se opět sejde bezpečnostní rada kraje a bude se zabývat možným opětovným ustavením krizového štábu.

Aktuálně nemocných je v kraji 1608 lidí. Z nemoci se vyléčilo 5380 nemocných, 98 osob v souvislosti s covidem-19 zemřelo, tento údaj se od neděle nezměnil. Z pondělních 3848 testů bylo pozitivních 2,18 procenta. Největší přírůstek nemocných opět má Ostravsko - 31 nových případů nákazy. Po 14 je na Opavsku a Frýdecko-Místecku, 13 nakažených přibylo na Bruntálsku, osm nemocných na Karvinsku a čtyři na Novojičínsku.

Mluvčí krajských hygieniků Aleš Kotrla dnes ČTK řekl, že po dohodě s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou by v oranžově označených okresech měla platit nová omezení, tedy distanční výuka na vysokých školách a povinnost nosit roušky na venkovních akcích nad 100 osob. V regionu by se toto omezení týkalo Ostravska, které bylo jako jediný okres v kraji označeno oranžovou barvou. Podle Kotrly se čeká, až ministerstvo zdravotnictví nové opatření schválí. Krajské hygieniky stále nejvíce zaměstnává nákaza na školách. Koronavirus napříč krajem ovlivnil výuku asi na 50 školách.

Mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská dnes novinářům sdělila, že od středy budou z důvodu zhoršující se epidemiologické situace odbavováni klienti oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů pouze po předchozí objednávce. Výjimku budou mít například lidé, kteří přijdou ohlásit ztrátu osobního dokladu nebo si podat žádost o doklad ve zkrácené lhůtě. Registr vozidel, který byl kvůli koronavirové nákaze uzavřen, by měl od čtvrtku odbavovat první objednané klienty. "Za přepážky evidence silničních vozidel se vrátí šest zaměstnanců. Podle možností budou postupně vyřizovat také požadavky neobjednaných klientů. V pracovní neschopnosti zůstává stále osm zaměstnanců evidence silničních vozidel, jejichž test na covid-19 byl pozitivní," řekla Vojkovská.

Podle krajských hygieniků přibylo v kraji za posledních 24 hodin 77 lidí nakažených koronavirem. Celkově tak od počátku pandemie bylo v kraji pozitivně testováno 6564 lidí. Rozdílnost údajů mezi daty z hygienické stanice a chytrou karanténou je dána odlišným způsobem zpracování dat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový ministr zdravotnictví Blatný se ujal funkce. Strach lidi paralyzuje,…

29.10.2020 15:23 Aktualizováno Hlavní úkol pro sebe a resort zdravotnictví vidí nový ministr Jan Blatný (za ANO) v potřebě změnit…

Opozice přeje Blatnému úspěch. Je to nyní v zájmu všech občanů ČR, uvedl…

29.10.2020 14:45 Opoziční politici přejí novému ministru zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO) úspěch ve funkci, do…

Zakázka na ostrahu VZP za 110 milionů byla dle auditu nezákonná, smlouvu…

29.10.2020 13:54 Aktualizováno Zakázka na údržbu bezpečnostních systémů Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) za 110 milionů korun…

Lékárny Dr.Max budou v neděli otevřeny ve všech okresech

29.10.2020 13:44 Ve všech okresních a krajských městech ČR budou moci pacienti v neděli navštívit lékárnu, a to i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama