Dům ve Vejprtech je po požáru neobyvatelný, jeden zraněný stále v kritickém stavu

Dům pro zdravotně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku, v němž v neděli při požáru zemřelo osm mužů, je zatím neobyvatelný. Z pohledu statiky je ale bezpečný. ČTK to po dnešní prohlídce objektu řekl statik Miloslav Čáp. V nemocnici zůstávají čtyři lidé. Policie tragickou událost stále prověřuje.

Přidejte svůj názor

Zdravotnictví
doporučujeme

Ze zdravotně-technického hlediska je podle Čápa nepřípustné užívání objektu. "Je to propláchnuté požární vodou, je tam cítit pach spáleniny, všude je nepořádek. Musí se kompletně ohořelé části vyměnit, celý barák vymýt, vymalovat, aby nevznikaly plísně," řekl Čáp.

Dřevěné konstrukce jen částečně ohořely, nosnost si podle statika zachovaly. "Požár netrval dlouho, z tohoto pohledu je to bezpečné, dům nespadne," uvedl. Město tak bude muset navrhnout plán oprav, než umístí zpět klienty. Ředitel městských sociálních služeb Viktor Koláček ČTK řekl, že by rád zprovoznil v řádu dnů přízemní část budovy, aby se do ní mohlo vrátit 11 klientů.

Po nedělním požáru záchranáři ošetřili 30 lidí. Čtyři muži zůstávají v péči lékařů. Stav jednoho pacienta, který je v chomutovské nemocnici připojen na plicní ventilaci, je kritický. "Muž ošetřený s popáleninami se podle zdravotníků cítí dobře, nicméně zůstává na chomutovském chirurgickém oddělení stejně jako pacient na standardním lůžku interního oddělení nemocnice v Mostě," řekl dnes ČTK mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký. Pacient v kadaňské nemocnici bude v nejbližší době propuštěn, řekla Lenka Pešová z vedení nemocnice.

Policie požár vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Mluvčí krajské policie Alena Bartošová dnes sdělila, že kriminalisté dál případ prověřují a bližší informace sdělí ve čtvrtek. Ve stejný den do Vejprt dorazí německý velvyslanec. Chce vědět, proč hasiči ze sousedního Bärensteinu nezasáhli při požáru domu. Mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan ČTK řekl, že pomoc z Německa nebyla potřeba.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žije se u nás důchodcům dobře? Lidé řekli, kde vidí největší problémy

26.02.2020 02:02 Aktualizováno Anketa serveru EuroZprávy.cz:- Redakce serveru EuroZprávy.cz uspořádala na sociální síti anketu, v…

Z Íránu dorazilo 11 Čechů, u šesti už testy vyloučily koronavirus

25.02.2020 19:00 Aktualizováno Testům na nový typ koronaviru způsobující nemoc Covid-19 se dnes podrobilo 11 českých studentů…

Soud v Pardubicích vyslechl ženu, která měla ubít matku sekerou

25.02.2020 15:47 Aktualizováno Krajský soud v Pardubicích dnes začal projednávat případ ženy, která vloni v červenci podle…

Policie obvinila muže za smrt jeho známého v kanálu, hrozí mu až 18 let…

25.02.2020 15:03 Policie obvinila třiadvacetiletého muže, který podle ní loni na podzim v Praze škrtil tkaničkou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama