Názory lidí na povinné roušky na Jihlavsku se různí. Některým vadí, jiným ne

Od dnešní patnácté hodiny musí lidé na Jihlavsku znovu povinně nosit roušky. Mít ji nemusí venku na ulici nebo v restauracích. K nařízení se přidává i povinnost důkladně dezinfikovat všechny prostory. Nákaza se rozšířila z Větrného Jeníkova, kde testy zatím potvrdily 24 nemocných. Za posledních 24 hodin nebyl v okrese Jihlava zaznamenán nikdo nový s onemocněním covid-19.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Mimořádné nařízení platí na území obcí Jihlava, Telč a všech obcí, pro které vykonávají rozšířenou působnost. Lidé tak musí od 15:00 nosit roušky například v hromadné dopravě, v maloobchodních prodejnách i na veřejných akcích konaných venku až do odvolání. „Bude to nutné všude tam, kde je běžný kontakt vzdálenosti bližší než jeden a půl metru,“ uvedla primátorka města Jihlava Karolína Koubová.

Na sociálních sítích se ohledně nového nařízení nošení roušek strhla velká debata. Zatímco některým povinnost nošení roušek nevadí, jiní to považují za zbytečnost a nařízení se vysmívají. „Koubová nemá co rozhodovat o celém okrese Jihlava. Proč by měli nosit roušky například v Telči,“ napsal v komentáři na Facebooku Stanislav Beránek, jehož komentář patřil mezi ty slušné. „Celá tahle koronalež je otravná,“ stěžoval si v jiném příspěvku Lukáš Vosyka.

„Osobně mi to moc nevadí. Beru to jako prevenci a dobrou věc, ale věřím že někoho to může omezovat,“ komentoval pro EuroZprávy.cz obyvatel Telče Petr Chvátal. „Několikrát zaznělo, že to bude nařizováno pro určité oblasti. Není se proto čemu divit,“ řekl redakci Milan Tušer, který v Telči pracuje.

Stejně jako v okrese Jihlava ani v dalších nebyl za posledních 24 hodin zaznamenán nárůst nakažených. „V ostatních okresech je situace klidná, nic tedy nenasvědčuje tomu, že by měla být opatření rozšiřována,“ uvedla pro EuroZprávy.cz mluvčí Krajského úřadu Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Nošení roušky je povinné i ve všech zdravotnických zařízeních, zařízeních sociálních služeb nebo nákupních centrech přesahujících plochou 5 000 metrů čtverečních. Tato nařízení potom neplatí pro děti do dvou let a osoby kterým jejich mentální stav neumožňuje mít zakrytá ústa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nové informace k požáru v Bohumíně. Obviněný se přiznal, hrozí mu až…

10.08.2020 22:08 Aktualizováno Policie dnes obvinila z vraždy a obecného ohrožení čtyřiapadesátiletého muže zadrženého v sobotu…

Kardinál Duka požehná Mariánský sloup. Dorazí i odpůrci včetně Zahradila

10.08.2020 16:18 Mariánský sloup, který po sto letech znovu stojí na Staroměstském náměstí v Praze, se v sobotu…

Kde číhá na děti nebezpečí? Hřiště prochází kontrolou, problém je se…

10.08.2020 13:00 Jak rozpoznat bezpečné hřiště, kam si mohou jít děti zahrát, aniž by jim cokoliv hrozilo?Spočívá to…

Vandalové poničili výstavu o Miladě Horákové. Zcela nepochopitelné,…

10.08.2020 11:07 V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama