Novotný už nemá policejní ochranu. Platili ji podle něj voliči KSČM a SPD

Řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému skončila po čtyřech a půl měsících policejní ochrana, která mu už byla vícekrát poskytnuta, a to nejen kvůli hrozbám ze strany Ruska, nýbrž i anonymním výhrůžkám. Práci českých bezpečnostních sborů starosta ocenil.

Pavel Novotný (ODS) na 29. kongresu strany
doporučujeme

Starosta městské části Praha-Řeporyje se dostal pod policejní ochranu poté, co se na jejím území rozhodl nechat umístit pamětní desku vlasovcům, jež jsou podle Moskvy "zrádci". Stejně tak tomu bylo i v případě pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), kteří Rusku vadili z důvodu kroků jejich úřadů. V případě Koláře šlo například o odstranění pomníku maršála Koněva. 

"Policejní ochranu mám pořád, už ji nemám kvůli Rusům, ale nemůžu říct, proč ji mám teď. Nikdo okolo mě o ní ani nevěděl a policie se snažila být k daňovým poplatníkům šetrná,“ sdělil Novotný letos na konci července.

Na svém twitterovém účtu pak oznámil, že mu ochrana ze strany policie skončila. "Chci i jménem rodiny poděkovat za profesionalitu a ohled, který brala na svět okolo mě. Máme skvělou policii,“ dal vědět.

Zároveň si také vzal na mušku SPD a KSČM. "Nechápu, jak se povedlo zařídit, že to všecko šlo z daní jen a pouze voličů KSČM s SPD,“ napsal řeporyjský starosta.

Policejně chráněná byla i rodina europoslance Tomáše Zdechovského (KDU ČSL).

"Po druhém výroku, který Andrej Babiš pronesl v přímém přenosu, kde zopakoval, že jsme vlastizrádci, mi přišlo několik tisíc výhrůžek prostřednictvím sociálních sítí, e-mailů, WhatsAppu a další komunikace,“ nechal se tehdy slyšet lidovecký člen Evropského parlamentu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie

25.09.2020 17:40 Aktualizováno Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví…

Senát medailí ocenil zesnulého předsedu Kuberu či biskupa Malého

25.09.2020 17:15 Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny…

Většina Čechů se nechce dát očkovat proti covidu-19. Důvodu je několik,…

25.09.2020 15:40 Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína.…

Žena porušila karanténu. Od soudu si odnesla tříletý trest

25.09.2020 13:29 Renáta Gažová měla v květnu pozitivní test na koronavirus a hygienici jí nařídili povinnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama