Potápěč nepřežil komplikace při ponoru ve Slezské Hartě, patrně mu zamrzl dýchací přístroj

Osmačtyřicetiletý potápěč v neděli odpoledne zemřel po ponoru do vod Slezské Harty na Bruntálsku. Pravděpodobně mu zamrzl dýchací přístroj, muž se pak rychle vynořil. Další potápěč, který měl také při ponoru technické problémy, je v nemocnici. ČTK o události informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Mluvčí ostravské fakultní nemocnice Petra Petlachová uvedla, že muž zemřel po převozu do nemocnice.

Ilustrační foto
doporučujeme

Moravskoslezští záchranáři se o události dozvěděli v sobotu odpoledne. Podle dostupných informací se v přehradě potápěla skupina zkušených potápěčů. Komplikace u dvou z nich pravděpodobně způsobilo zamrznutí dýchacího přístroje. Oba se vynořili na hladinu. Mladší muž, který později zemřel, už byl ale v bezvědomí. Druhý potápěč jej i přes své zdravotní problémy dotáhl na břeh.

"Jestli byly příčinou pozdějšího úmrtí komplikace spojené s rychlou dekompresí či následky tonutí, v tuto chvíli ještě nevíme," řekl Humpl. Dodal, že když se potápěč dostal na břeh, nastalo u něj selhání oběhu, a svědkové proto započali se srdeční masáží. V poskytování první pomoci pokračovali i záchranáři. "Jejich snaha však nevedla k úspěchu, a proto byl vrtulníkem přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," řekl Humpl.

Tamním zdravotníkům byl podle Humpla předán ve stavu selhání všech základních životních funkcí. "Muž v nemocnici zemřel," doplnila Petlachová.

O rok starší muž podle Humpla jevil po vynoření známky zdravotních obtíží, byl však při vědomí a se záchranáři komunikoval. Sanitka jej převezla do Městské nemocnice v Ostravě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vražda na železné oponě. Vojína při útěku na Západ zastavil až transportér…

24.01.2021 09:10 ROZHOVOR – Na vojně si plně uvědomil zrůdnost komunistického režimu. Miroslav Prokeš, který sloužil…

V Česku dnes otevřelo několik restaurací. Na Olomoucku zasahovala policie

23.01.2021 22:10 Aktualizováno Několik restaurací v Česku dnes otevřelo na protest proti vládním nařízením. Stoupenci iniciativy…

V Praze se sešli lidé na protest proti zadržení Navalného a Putinovu režimu

23.01.2021 15:52 Aktualizováno Několik stovek lidí se dnes odpoledne sešlo v Praze na náměstí Jana Palacha, aby protestovaly proti…

Možnost vyrazit do restaurace chybí podle průzkumu dvěma třetinám Čechů

23.01.2021 09:36 Možnost vyrazit s rodinou nebo přáteli do restaurace podle aktuálního průzkumu společnosti Up Česká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama