Střelba na úřadu práce v Praze: Pracovnice zemřela, policie zadržela podezřelého na ulici

V Bělehradské ulici v Praze na Vinohradech dnes dopoledne muž střelil na pracovnici úřadu práce. Ta následně zraněním v nemocnici podlehla. Policisté odpoledne podezřelého zadrželi. Pracuje se s verzí, že by útočníkem mohl být Jiří D., po kterém policie pátrá od víkendu kvůli poleptání ženy kyselinou ve středních Čechách.

vražda úřednice na úřadu práce v Praze (29. 6. 2021), autor videa: Andrej Melnyk

Žena ve věku kolem 50 let utrpěla podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové velmi vážná zranění, odvezli ji do vinohradské nemocnice, kde následně zemřela. Po pachateli pátraly stovky policistů a do akce byl nasazený i vrtulník, nakonec ho policie dopadla.

"Pražští kriminalisté muže vypátrali v centru metropole a zadrželi za pomoci donucovacích prostředků. Muž je podezřelý z trestného činu vražda," uvedli policisté kolem 15:10. "Pachatel byl právě dopaden ve Vodičkově ulici i díky využití městského kamerového systému," doplnil pražský primátor na twitteru.

Mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková ČTK potvrdila, že zastřelenou ženou je zaměstnankyně kontaktního pracoviště úřadu práce pro Prahu 2 a 3. "Na místě je zaměstnancům k dispozici psychologická pomoc," dodala.

"Asi 50letá žena utrpěla velmi vážná poranění. Záchranáři zajistili dýchací cesty, pokračovali v kardiopulmonální resuscitaci, kterou prováděli i laici na místě před naším příjezdem. Nakonec se funkci srdce podařilo obnovit," uvedla pražská záchranná služba na twitteru. Později přišla informace, že pracovnice úřadu práce v nemocnici zraněním podlehla.

Policie nevyloučila verzi, že by útočníkem mohl být hledaný šestašedesátiletý Jiří D., po kterém policie pátrá od víkendu. Podezřelý se podle policie pohyboval v modrém vozidle Hyundai Santa Fe poznávací značky 3AZ7292. Muž je podezřelý ze dvou trestných činů. Při pátrání po něm policisté vstupovali do bytu v pražské Libni. Muž měl na dveřích nainstalovaný nástražný střelný systém a při vstupu si jeden ze zasahujících policistů poranil sluch.

Kvůli zásahu policie je přerušen provoz tramvají mezi I. P. Pavlova a Otakarova. Linka 6 jede odklonem přes Albertov, linka 11 přes Náměstí Míru a Nádraží Vršovice. Z bezpečnostních důvodů je na nezbytně nutnou dobu uzavřena budova úřadu Městské části Praha 2, uvedl úřad na twitteru.

Útoky nespokojených lidí na úředníky nejsou výjimečné. V minulých letech napadl jeden z uchazečů o zaměstnání pracovnici kutnohorského úřadu práce. Způsobil jí zranění, která si vyžádala desetidenní pracovní neschopnost. Policie řešila i incident na radnici v Neratovicích na Mělnicku, kde jeden z klientů ohrožoval úřednici injekční stříkačkou a tvrdil, že ji nakazí žloutenkou. Potom se popral s policisty. V březnu 2018 zase jeden z klientů napadl pracovnici správy sociálního zabezpečení v Rakovníku. Prudce ji udeřil do hlavy a nadával jí.

V minulosti také jeden z klientů napadl pracovnici registru vozidel v budově říčanské radnice a poté i přivolaného strážníka. Žena utrpěla lehké zranění. Na fungování registru si tehdy řada lidí stěžovala, mezi čekajícími panovala nervozita. V Sedlčanech na Příbramsku zase propuštěný vězeň vyhrožoval úřednicím na radnici zabitím a politím kyselinou. Vzal také do ruky židli a naznačoval, že ji po nich hodí, a dopustil se dalších výtržností.

Policie zadržela muže podezřelého z vraždy seniorky na Olomoucku

30.07.2021 18:12 Aktualizováno Kriminalisté zadrželi čtyřicetiletého muže podezřelého z vraždy seniorky v rodinném domě v Nedvězí…

Ústavní soud se zastal Iráčana, u kterého není jasné, kolik mu je let

30.07.2021 10:41 Ústavní soud (ÚS) se zastal uprchlíka z Iráku, se kterým české úřady jednaly jako s dospělým,…

Policie od března pátrá po autorovi anonymních výhrůžek školkám a školám

29.07.2021 18:49 Aktualizováno Kriminalisté od března pátrají po neznámém pachateli, který vyhrožuje útoky na mateřské školky,…

Ústavní soud nařídil znovu otevřít kauzu Tempela

29.07.2021 14:24 Robert Tempel, který si dosud odpykával doživotní trest za dvojnásobnou vraždu spáchanou v roce…

Policie obvinila ženu z dvojnásobné vraždy v Českých Budějovicích

26.07.2021 13:42 olicie obvinila ze sobotní dvojnásobné vraždy v Českých Budějovicích šestatřicetiletou ženu. Podle…

NS potvrdil tresty pro Zadeha a další za ovlivňování svědků

26.07.2021 11:08 Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání podnikatele íránského původu Shahrama Zadeha v kauze ovlivňování…

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu v Českých Budějovicích

24.07.2021 16:16 Jihočeská policie prověřuje okolnosti dnešní násilné smrti dvou lidí na českobudějovickém sídlišti…

Na Benešovsku explodovala nastražená výbušnina

22.07.2021 18:24 Před rodinným domem ve Vrchotových Janovicích na Benešovsku dnes explodovala nastražená výbušnina,…

Soud poslal podnikatele Jana Kočku do vazby

16.07.2021 13:13 Obvodní soud pro Prahu 4 poslal do vazby pražského podnikatele Jana Kočku a dalšího z celkem tří…

Kadlec, Kyselý a Rozbořil dostali v kauze Vidkun podmínečné i peněžité…

16.07.2021 12:24 Krajský soud v Olomouci potrestal v korupční kauze Vidkun bývalého olomouckého policejního náměstka…

Související:

Právě se děje