Cestování z Prahy do ciziny má být zase o něco snazší. I v době koronaviru

Cestující do nebo ze zemí, kde je podmínkou vstupu či návratu negativní test na covid-19, mohou slavit. Letiště Václava Havla pro ně totiž zavedlo možnost testování přímo na místě, díky čemuž se vyhnou jeho problematickému obstarávání, popřípadě 14denní karanténě.

Letiště Václava Havla Praha
doporučujeme

Podle informací magazínu Praguemorning.cz bude testy provádět akreditovaná laboratoř GHC Genetics, přičemž expresní test vyjde cestujícího na 7500 korun (280 euro), zatímco standardní 1720 korun (65 euro). Platit bude možné hotově i kartou.

"Věříme, že zavedení této možnosti přispěje nejen bezpečnosti a ochraně zdraví pasažérů, nýbrž i eliminaci rizika zavlečení nákazy ze zahraničí a usnadnění létání," řekl předseda představenstva Letiště Václava Havla Václav Řehoř.

Lékařský personál bude testy provádět ve třech odběrových místech, z nichž jedno se bude nacházet na veřejně dostupné části spojující oba terminály a zbylá dvě na nedostupných místech u pasových kontrol. Podrobit se jimi budou moct jak cestující z rizikových zemí, kteří jsou povinní se prokázat negativním testem, tak i dobrovolníci.

Testování bude v provozu od čtyř hodin ranních do půlnoci a výsledek se dotyčná osoba dozví do dvanácti hodin, u dražších expresních dokonce do tří. Tato možnost může být pak velkou výhodou pro ty, kteří cestují do zemí s vyžadovaným negativním testem na covid-19.

Na letišti jsou i nadále uplatňována přísná hygienická opatření, včetně povinnosti mít zakrytý nos a ústa, udržování povinných rozestupů a častého užívání dezinfekce. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud nepromine Rathovi zbytek peněžitého trestu

13.07.2020 10:17 Krajský soud v Praze nevyhověl žádosti bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, aby mu…

Dezinformace jsou pro někoho zajímavější než pravda. Internet je pro stát…

13.07.2020 09:45 ROZHOVOR - Ačkoliv je internet líhní dezinformací a některé z nich mohou být velmi nebezpečné,…

Úřad vlády čeká audit. Zaměří se na rovnost pohlaví

12.07.2020 21:30 Rovnost mezi muži a ženami v pracovněprávním vztahu musí platit ve všech odvětvích, včetně státních…

Malý letoun havaroval na Bruntálsku, škoda milion korun

12.07.2020 20:19 Aktualizováno Nedaleko Slezské Harty na Bruntálsku dnes odpoledne havaroval takzvaný vírník, tedy malý letoun se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy