První povodňový stupeň dál platí na 18 místech po Česku

Na 18 místech na tocích v České republice přetrvával k dnešnímu večeru první povodňový stupeň, tedy stupeň bdělosti. Platil pro hladiny řek a potoků v Ústeckém, Jihočeském, Jihomoravském a Středočeském kraji a na Vysočině. Na většině míst voda postupně opadá a pozvolna se vrací k běžným průtokům. Vyplývá to z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu ČHMÚ a jednotlivých povodí.

Povodně
doporučujeme

Hladiny začaly stoupat ve středu a většinou kulminovaly ve čtvrtek. Způsobil to déšť v kombinaci s táním sněhu.

Na jihu Moravy stále platí první povodňový stupeň na Svratce ve Veverské Bítýšce. Hladina od pátečního odpoledne mírně klesla. Na stejné řece je bdělost také v Brně v ulici Poříčí, řeku ale v tomto místě ovlivňují manipulace vodohospodářů na brněnské přehradě. První stupeň je také na Dyji v Ladné, což rovněž ovlivňuje manipulace na novomlýnských nádržích.

Na jihu Čech první povodňový stupeň platí na Nežárce, Lužnici, Černovickém a Hamerském potoce. Voda na většině míst dál klesá.

V Ústeckém kraji platí první stupeň na dvou místech, a to na Labi v Děčíně a na Bílině v Ústí nad Labem. Ve Středočeském kraji se drží nad normálem Sázava, Berounka a Blanice.

První povodňový stupeň na Vysočině přetrvává na řece Jihlavě v obci Bransouze a v Ptáčově na Třebíčsku. V Olomouckém kraji se už řeky vrátily k normálnímu stavu, ale následky zvýšené hladiny stále způsobují komplikace na některých silnicích v regionu. Dočasně zavřená je silnice u obce Nová Hradečná na Olomoucku a také úsek silnice mezi Lukavicemi a Bohuslavicemi na Šumpersku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se demonstrovalo, policisté zadrželi desítky osob

07.03.2021 22:02 Aktualizováno Stovky odpůrců vládních protiepidemických opatření dnes demonstrovaly v Praze. Jejich ohlášené akce…

OBRAZEM: Bez roušek a v davu. Lidé demonstrovali proti opatřením

07.03.2021 19:43 Stovky odpůrců roušek a dalších vládních protiepidemických opatření dnes demonstrovaly v Praze.…

Termín pro podání daňového přiznání se nejspíš o měsíc prodlouží

07.03.2021 16:04 Stát o měsíc prodlouží termín pro podání daňového přiznání, uvedla dnes Česká televize. V papírové…

Policie nepustila z Karvinska několik autobusů na demonstraci do Prahy

07.03.2021 12:55 Aktualizováno Policie dnes nepustila za hranice okresů několik autobusů, které mířily na demonstraci proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama