V české společnosti převažuje spokojenost s vlastním životem, ukázal průzkum

V české společnosti výrazně převažuje spokojenost s vlastním životem i jeho vybranými stránkami. Z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyplývá, že nespokojených je v populaci jen pět až 11 procent lidí. Respondenti vyjadřovali největší spokojenost s osobními vztahy, nižší podíl byl zjištěn u jistoty do budoucna a zdraví.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Od hodnocení spokojenosti s osobními vztahy se téměř neliší celková spokojenost s životem, s životní úrovní, s pocitem bezpečí a s duchovním nebo náboženským životem. S určitým odstupem následuje spokojenost se společenstvím, ve kterém člověk žije, a spokojenost se zdravím," uvedli autoři průzkumu.

Ani věk, ani pohlaví nijak významně neovlivňuje míru spokojenosti v žádném z uvedených aspektů. Spokojenost je podmíněna dosaženým vzděláním, materiální úrovní domácností a zdravotním stavem.

Dotázaní hodnotili míru spokojenosti pomocí jedenáctibodové škály, kde jednička znamenala, že respondent je zcela nespokojen, 11 znamenala, že respondent je zcela spokojen. Tento způsob zvolilo CVVM poprvé, takže není možnost časového srovnání.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nesezdaným párům by k setkání mohlo stačit čestné prohlášení

15.07.2020 19:28 Aktualizováno Cizincům, kteří tvoří s českým občanem nesezdaný pár, by mohlo k příjezdu do Česka stačit čestné…

Katolíci se dali na podnikání. S luxusními hotely většinou narazila

15.07.2020 18:25 Touha po rychlém a snadném výdělku se patrně nevyhýbá ani katolické církvi, která se v poslední…

Mezi horníky z OKD a příbuznými přibylo 20 lidí s covidem-19

15.07.2020 18:14 Mezi horníky Dolu ČSM-Sever a ČSM-Jih a jejich příbuznými za poslední den přibylo 20 lidí…

V Museu Kampa v centru Prahy hořelo. Jsou tam sbírky nedozírné hodnoty

15.07.2020 17:15 Aktualizováno V ulici U Sovových mlýnů na pražské Kampě zasahují hasiči, hořelo v jedné z budov v areálu Musea…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama