Veřejná prostranství v Praze 12 budou uklízet bezdomovci

Praha 12 bude práci na údržbě veřejných prostranství v městské části nabízet lidem bez domova. Pilotní projekt spouští v září ve spolupráci se Střediskem prevence a léčby drogových závislostí Drop In. Celkový rozpočet projektu činí 453,5 tisíc korun. Vyplývá to z usnesení rady městské části.

Bezdomovci
doporučujeme

"Bude se jednat o práce na veřejných prostranstvích městské části Praha 12 - úklidové práce, údržba zeleně, kultivace areálů příspěvkových organizací, například školská zařízení, zařízení sociálních služeb a podobně," uvádí se v důvodové zprávě k usnesení.

Pracovníky mezi osobami bez přístřeší bude domlouvat Drop In, který bude zajišťovat odbornou sociální práci a dohled. Městská část má na starost zadávání práce a její zaplacení.

Uklízet a udržovat veřejná prostranství by tak mohlo 20 hodin týdně pět lidí. Za hodinu práce si vydělají podle dostupného dokumentu 150 korun. Polovinu by měla hradit dotace od hlavního města, o kterou radní městské části požádali.

Projekt si klade mimo jiné za cíl snížit stigmatizaci osob bez domova či jejich umisťování na otevřený trh práce. Benefity jsou pro městskou část uklizené veřejné prostory a pro osoby bez domova možnost získání výdělku, pracovních návyků a jistoty.

Radnice odhaduje celkové náklady na 453,5 tisíc korun. O 286,6 tisíc korun radnice zažádala magistrát. Modřanskou radnici to podle dokumentu bude stát 97,5 tisíc korun. Zatím je projekt naplánován od září do prosince tohoto roku.

Praha 12, kde žije zhruba 56.250 obyvatel, je na jihu hlavního města. Zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.

Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In je nestátní nezisková organizace zaměřující se na poskytování zdravotnických a sociálních služeb především uživatelům nealkoholových drog, jejich rodinám a blízkým. Vznikla v roce 1991. Uplatnění klientů na otevřeném trhu práce, s ohledem na jeho možné zapojení do společnosti, se věnuje v rámci projektu Tvoje Šance.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé na cestu do práce mezi městskými částmi doklad nepotřebují. Do…

27.02.2021 22:01 Aktualizováno Pražané nebudou muset mít při cestě do práce či na nákup z jedné městské části do druhé žádný…

Na Berounsku havarovalo letadlo, dva lehce zranění

27.02.2021 19:57 U Hostimi na Berounsku havarovalo dnes odpoledne při nouzovém přistání ultralehké letadlo. Dva lidé…

Češi mění oděvní styl. Saka v době pandemie nahradily tepláky

27.02.2021 14:09 V pandemii z hledáčku českých zákazníků zmizely formální oděvy, menší poptávka byla ale třeba i po…

Exekucí i lidí v nich ubylo, dlužná částka ale rostla

27.02.2021 10:57 V Česku loni ubylo exekucí. Minulý rok v listopadu jich bylo 4,33 milionu, tedy o 145.800 méně než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama