Německo musí řešit nový problém. Počet bezdomovců raketově stoupá

Počet lidí bez domova v Německu dramaticky vrostl a k červnu 2022 dosáhl čísla 447 000, což ukazuje odhad zveřejněný ve vydání Spolkového sdružení pro pomoc lidem bez domova (BAG W) s centrem v Berlíně. V roce 2021 bylo v Německu registrováno 268 000 lidí bez stálého bydlení. V úterý o uvedla agentura DPA.

BAG W tento vzestup přičítá různým faktorům, včetně zvýšeného přílivu uprchlíků, zejména z Ukrajiny, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou. Zároveň se zvýšil počet bezdomovců německého původu o pět procent, zatímco u neněmeckých bezdomovců došlo ke zvýšení o 118 procent.

Příčiny bezdomovectví jsou různorodé, přičemž u neněmeckých bezdomovců je běžné, že nikdy neměli trvalé bydlení.

Mezi lidmi bez domova s německým občanstvím bylo hlavními důvody ztráty bydlení vystěhování (57 procent), dluhy za nájem a energie (21 procent), konflikty v jejich sociálním prostředí (20 procent) a rozpad vztahu nebo rozvod (16 procent), jak informuje BAG W.

Výkonná ředitelka sdružení, Warena Rosenkeová, upozorňuje, že inflace, rostoucí náklady a vysoké nájemné tlačí zejména na domácnosti s nízkými příjmy. "To vede k energetické chudobě, dluhům za nájem a nakonec i bezdomovectví. Mezi zvláště ohrožené skupiny patří domácnosti s nízkými příjmy, osamělí rodiče a rodiny s více dětmi," uvedla.

Výpočty sdružení zahrnují nejen osoby bez stálého bydlení, které využívají institucionálních nouzových ubytování, ale také ty, kteří mají dočasné ubytování u přátel a rodiny, a ty, kteří žijí zcela na ulici.
 

Související

Olaf Scholz, II. summit Evropského politického společenství (EPC) (Kišiněv, 1. června 2023).

Bez bezpečnosti je všechno k ničemu prohlásil Scholz. Vysvětlil, proč je Rusko i přes obrovské ztráty aktivní

Německý kancléř Olaf Scholz vyzval partnery z EU, aby v zájmu vlastní bezpečnosti zintenzivnili finanční pomoc Ukrajině v jejím boji proti agresi Ruska. Německo letos téměř zdvojnásobilo vojenskou pomoc na více než sedm miliard eur, přičemž závazky na příští roky představují šest miliard eur, uvedl Scholz v sobotu během svého vystoupení na Mnichovské bezpečnostní konferenci.  

Více souvisejících

Německo Bezdomovci

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy