Začíná Tříkrálová sbírka, koledníky nahradí on-line kasičky

Dnes začíná tradiční Tříkrálová sbírka, kterou od roku 2000 pořádá Charita ČR na pomoc lidem v nouzi. Kvůli nynějším opatřením proti šíření koronaviru ale na rozdíl od minulých ročníků nevyjdou do ulic koledníci v kostýmech biblických mudrců. Lidé mohou do sbírky přispět on-line na webu sbírky www.trikralovasbirka.cz, a to libovolnou částkou.

CZK
doporučujeme

Organizátoři se rozhodli, že v současném pátém, nejpřísnějším stupni protiepidemického systému PES se nebude koledovat nikde v republice. Lidé mohou přispět přes web nebo do pokladniček v charitních centrech, kostelech, na úřadech nebo v některých obchodech ve svých regionech.

Letos je zároveň mimořádně prodlouženo koledování do 24. ledna. V případě, že se republika vrátí zpět do mírnějšího čtvrtého stupně systému PES, mohou se koledníci do terénu při dodržování platných opatření vydat. Záležet bude na rozhodnutí jednotlivých charit.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi. Loni, když se konala podvacáté, vynesla včetně tříkrálového koncertu a dalších darů rekordních 133 milionů korun. Zapojilo se do ní zhruba 75.000 dobrovolníků, zejména dětských koledníků. Výtěžek každoročně putuje na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným, hlavně v regionech v místě sbírky. Asi desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc v zahraničí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Půjčovny lyží nadále fungují. Navzdory zavřeným areálům a obchodům

16.01.2021 08:42 Ačkoliv jsou lyžařská střediska v Česku kvůli vládním protiepidemickým opatřením mimo provoz,…

Vakcína s čipem je pitomost. Jsme ve válce, potřebujeme očkovat 100 tisíc…

16.01.2021 08:12 ROZHOVOR - Už přes rok se lidstvo potýká s pandemií nového typu koronaviru SARS-CoV-2. Vakcínu…

Registrace na očkování je horor. Seniorům vůbec nikdo neporadí, jsem…

15.01.2021 22:05 Aktualizováno REPORTÁŽ – Hned ráno zapnula počítač, aby zaregistrovala téměř pětaosmdesátiletého manžela na…

V Jeseníkách zemřel pod lavinou skialpinista

15.01.2021 18:25 Aktualizováno V Jeseníkách dnes zemřel jednatřicetiletý skialpinista, kterého zasypala v lavinovém katastru ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama