Zemřel legendární televizní redaktor Otakar Černý, bylo mu 77 let

Ve věku 77 let zemřel novinář Ota Černý, který dlouhá léta pracoval v České, respektive Československé televizi, kde působil jako šéfredaktor sportovní redakce. Po sametové revoluci moderoval také politické diskuzní pořady.

Otakar Černý
doporučujeme

O úmrtí Otakara Černého informoval v úterý ráno na twitteru Robert Záruba. „Emeritní/navždy šéfredaktor naší redakce Otakar Černý v noci zemřel. Hodně síly rodině,“ napsal.

Kladenský rodák pracoval v televizi od konce 60. let, původně jako externista, protože odmítl vstoupit do KSČ. V roce 1989 se stal interním členem Redakce zpravodajství, v rámci které moderoval politické diskusní pořady Debata a Co týden dal.

V roce 1998 z České televize na několik let odešel, dva roky dělal tiskového mluvčího tehdejšímu ministrovi zdravotnictví Bohumilu Fišerovi. V roce 2002 se vrátil do ČT v pozici šéfredaktora sportovní redakce a zásadně se podílel na spuštění kanálu ČT sport.

„Muž, který rád posouval hranice, nic neměl za nemožné a pomohl objevit mnoho velkých věcí: nápaditý jazyk sportovní reportáže, krátké otázky, televizní debaty, sportovní kanál a Jardu Jágra,“ zhodnotil Černého novinářskou práci Záruba.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exprezident Klaus ukončil karanténu, s koronavirem se léčil doma

06.03.2021 09:53 Václav Klaus se zotavil z koronavirové infekce, která u něj byla potvrzena testem během minulého…

Němec viněný z posprejování pilířů Karlova mostu podal dovolání

05.03.2021 11:39 Německý turista Benjamin Wittig, který spolu se svým bratrem v létě 2019 posprejoval jeden z pilířů…

Nezaměstnanost v ČR v únoru zůstala na 4,3 procenta

05.03.2021 10:53 Aktualizováno Nezaměstnanost v Česku zůstala v únoru i přes pokračující opatření proti šíření koronaviru na…

Poptávka po hotových jídlech v době epidemie roste

04.03.2021 11:02 S ohledem na čím dál častější práci z domova narostl za poslední rok zájem o dovážku hotových jídel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama