Znásilnění migrantem u Litoměřic: Žalobkyně chce vyšší trest, odvolala se

Státní zástupkyně se odvolala proti rozsudku litoměřického okresního soudu, který v červnu poslal Afričana za znásilnění nezletilé dívky a krádež jejího mobilu na dva roky do vězení. Případ nyní dostane na stůl krajský soud.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Státní zástupkyně Věra Šípalová pro server iDnes.cz odůvodnila podání odvolání tím, že požadovala pro obžalovaného vyšší trest, konkrétně tříletý. Zda se odvolá také obhajoba, zatím není jasné. Podle předsedkyně litoměřického soudu Halky Lacinové obžalovanému lhůta pro podání opravného prostředku zatím ještě neuplynula.

Obžalovaný se k činu spáchanému loni v červnu na Litoměřicku nepřiznal, podle obžaloby Abdalláh Ibráhím Diallo znásilnil dívku na poli u Lukavce. Podle soudkyně Alexandry Šetková bylo ale spolehlivě prokázáno, že se skutku dopustil, a to na základě výpovědi nezletilé a svědků. Muž trpí schizofrenií, jeho ovládací schopnosti byly podle znalců v době skutku snížené, nikoliv ale vymizelé. Okresní soud mu nařídil ústavní léčbu. Kdy Afričan nastoupí ústavní léčbu, rozhodne soud, až bude rozsudek pravomocný.

Původně žádný psychiatrický posudek žádán nebyl. Pochybnosti o duševním stavu obžalovaného vyvstaly až v důsledku jeho chování ve vazbě a u hlavního líčení.

Afričan přicestoval do ČR vlakem z Německa, kde neúspěšně žádal o azyl. Po poledni 18. června na silnici u obce Lukavec zezadu uchopil za rameno nezletilou, povalil ji do trávy, líbal ji. Přestože se dívka bránila, vykonal na ní nechráněnou soulož a při odchodu jí odcizil mobilní telefon. Dívce bylo v době činu 15 let. Muž u soudu řekl, že si na čin nepamatuje, neví, zda měl s dívkou pohlavní styk.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum: Index paniky stoupl, se všemi opatřeními proti covidu souhlasí 46…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Se všemi vládními opatřeními proti šíření koronaviru souhlasí 46 procent Čechů, vyloženě odmítavý…

Životní úroveň vlastní domácnosti hodnotí kladně 56 % Čechů

20.10.2020 18:47 Do hodnocení hospodářské situace domácností v Česku se ekonomické důsledky koronavirové epidemie…

Průzkum: Češi podporují spojení práva a fondů nejméně ze zemí EU

20.10.2020 16:42 Více než tři čtvrtiny obyvatel zemí Evropské unie podporují myšlenku, aby unijní instituce spojily…

Po nedělních protestech obviněni dva z demonstrantů, jeden policista má…

20.10.2020 13:29 Po nedělních protestech proti vládním protiepidemickým opatřením obvinila policie dva z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama