Některé lyžařské areály na Moravě už nevěří, že spustí vlek

Některé lyžařské areály v Jihomoravském kraji už nevěří, že by alespoň v závěru sezony ještě mohly spustit vlek. V Němčičkách na Břeclavsku už začnou sklízet. ČTK to dnes zjistila od správců areálů.

Lyžování, ilustrační foto
doporučujeme

"Nedoufáme, že by se vleky ještě mohly rozjet. Chceme ještě alespoň rozhrnout sníh, který máme na hromadách, aby si děti mohly zabobovat," uvedl za areál v Němčičkách Jaroslav Stávek. V areálu začnou pomalu sklízet, a to včetně sněžných děl. "Zasněžovat už určitě nebudeme," uvedl Stávek.

Mrazivé dny z posledních týdnů na jihu Moravy pominuly, denní teploty vystoupaly nad nulu. Sníh rychle odtává.

V otevření už přestaly doufat i v areálu v Olešnici na Blanensku. Tam ale pro lyžaře minulý týden spustili rolbovláček, který zájemce o lyžování vyváží na svah. "Hlavně o víkendu toho využily stovky lyžařů, ve všední den je jich tu 30 až 50. Samozřejmě za dodržování hygienických opatření," uvedl za areál František Jílek.

V otevření ještě doufají v areálu v nedalekém Hodoníně u Kunštátu na Blanensku. "Jsme z toho všeho už vyčerpaní, nikdo se s námi nebaví, nemáme žádné informace. Kdyby nám někdo řekl, tak už to zabalte, nepočítáme s otevřením, zabalíme to. Takhle nezbývá než stále jen doufat, že alespoň na závěr sezony vlek budeme moci spustit," uvedl provozovatel areálu Vlastimil Jílek.

Lyžařské areály jsou z nařízení vlády uzavřeny. Na jihu Moravy se letos vleky nerozjely, v době, kdy areály mohly být otevřeny, k tomu na jihu Moravy nebyly vhodné klimatické podmínky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důvěra v českou ekonomiku v únoru vzrostla na 89,7 bodu

24.02.2021 10:07 Důvěra v českou ekonomiku po lednovém poklesu v únoru vzrostla. Souhrnný indikátor se zvýšil o 2,4…

ČSA oznámily propouštění až všech 430 zaměstnanců

24.02.2021 07:57 České aerolinie (ČSA) se chystají propustit až všech svých 430 zaměstnanců, oznámily úřadu práce.…

Polovina lidí v Česku bere měsíčně pod 29 tisíc korun čistého

23.02.2021 22:02 Aktualizováno Polovina lidí v Česku bere měsíčně méně než 29.000 Kč čistého. Desetina lidí má hrubý plat nižší…

V lednu opět klesly ceny v zemědělství, v průmyslu stagnovaly

23.02.2021 12:12 Aktualizováno Letos v lednu opět meziročně klesly ceny zemědělských výrobců v Česku, a to o 2,8 procenta. Ceny v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama