Lufthansa prodloužila přerušení letů do Číny o další měsíc, KLM vyvstal jiný problém

Německý letecký přepravce Lufthansa a její dceřiné společnosti ruší spojení s Pekingem a Šanghají až do 28. března. Dosud přerušení platilo do 29. února. Skupina tak zrušila už všechny lety do pevninské Číny do konce zimního letového řádu, tedy do poslední březnové soboty. Spojení s Hongkongem bude jen lehce omezeno a její dceřiná společnost Swiss bude na linkách do Hongkongu v březnu používat menší letouny.

Lufthansa, ilustrační fotografie
doporučujeme

Prodloužení opatření dnes potvrdila také rakouská dceřiná společnost Lufthansy Austrian Airlines (AUA). Cestující si mohou bezplatně letenky vyměnit nebo jim budou vráceny peníze.

"Austrian Airlines budou situaci kolem koronaviru nadále průběžně sledovat a je v kontaktu s příslušnými úřady," uvedla AUA v dnešním prohlášení.

Lufthansa, Swiss a Austrian Airlines tak nebudou nejméně do soboty 28. března do Pekingu, Šanghaje, Nankingu, Šen-jangu a Čching-tao a zpět.

Spojení s pevninskou Čínou kvůli novému typu koronaviru na přelomu ledna a února zrušila na různě dlouhou dobu řada světových leteckých společností včetně Lufthansy, British Airways, Air Canada, American Airlines či United Airlines. Česká vláda kvůli šíření koronaviru schválila zákaz přímých letů mezi Čínou a Českou republikou s platností od 9. února do odvolání.

Nizozemská letecká společnost KLM dnes v souvislosti s koronavirem řešila jiné starosti. V Soulu se veřejně omluvila za počínání jednoho z členů posádky, který v letadle letícím z Amsterodamu do Soulu vyvěsil na toalety nápis v korejštině "Toaleta jen pro členy posádky". Snímek ručně psaného nápisu se tento týden rozšířil po sociálních sítích. Podle pasažéra, který fotografie pořídil, dopravce opatření hájil právě šířením koronaviru.

Na internetu se objevily i výzvy k bojkotu KLM. Společnost se dnes omluvila s tím, že obvinění z diskriminace bere velmi vážně a slíbila, že se to nebude opakovat. "Je to lidská chyba a my to nebereme na lehkou váhu," uvedla KLM.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo čeká rozsáhlá uzávěra, na pomoc firmám půjde až 10 miliard eur

29.10.2020 15:38 Německo je připraveno na pomoc podnikům zasaženým nadcházející listopadovou karanténní uzávěrou…

Počet nezaměstnaných v Německu klesl více, než se čekalo

29.10.2020 11:07 Počet nezaměstnaných v Německu se v říjnu podle předběžných a sezonně upravených údajů snížil o 35…

Airbus se kvůli koronaviru a propouštění propadl do ztráty

29.10.2020 10:03 Evropský výrobce letadel Airbus se kvůli koronavirové krizi a plánovému zrušení 15.000 pracovních…

Volkswagen se ve 3. čtvrtletí vrátil k zisku, na odbyt jdou luxusní vozy

29.10.2020 09:00 Německá automobilová skupina Volkswagen se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku. Přispěla tomu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama