Lufthansa prodloužila přerušení letů do Číny o další měsíc, KLM vyvstal jiný problém

Německý letecký přepravce Lufthansa a její dceřiné společnosti ruší spojení s Pekingem a Šanghají až do 28. března. Dosud přerušení platilo do 29. února. Skupina tak zrušila už všechny lety do pevninské Číny do konce zimního letového řádu, tedy do poslední březnové soboty. Spojení s Hongkongem bude jen lehce omezeno a její dceřiná společnost Swiss bude na linkách do Hongkongu v březnu používat menší letouny.

Přidejte svůj názor

Lufthansa, ilustrační fotografie
doporučujeme

Prodloužení opatření dnes potvrdila také rakouská dceřiná společnost Lufthansy Austrian Airlines (AUA). Cestující si mohou bezplatně letenky vyměnit nebo jim budou vráceny peníze.

"Austrian Airlines budou situaci kolem koronaviru nadále průběžně sledovat a je v kontaktu s příslušnými úřady," uvedla AUA v dnešním prohlášení.

Lufthansa, Swiss a Austrian Airlines tak nebudou nejméně do soboty 28. března do Pekingu, Šanghaje, Nankingu, Šen-jangu a Čching-tao a zpět.

Spojení s pevninskou Čínou kvůli novému typu koronaviru na přelomu ledna a února zrušila na různě dlouhou dobu řada světových leteckých společností včetně Lufthansy, British Airways, Air Canada, American Airlines či United Airlines. Česká vláda kvůli šíření koronaviru schválila zákaz přímých letů mezi Čínou a Českou republikou s platností od 9. února do odvolání.

Nizozemská letecká společnost KLM dnes v souvislosti s koronavirem řešila jiné starosti. V Soulu se veřejně omluvila za počínání jednoho z členů posádky, který v letadle letícím z Amsterodamu do Soulu vyvěsil na toalety nápis v korejštině "Toaleta jen pro členy posádky". Snímek ručně psaného nápisu se tento týden rozšířil po sociálních sítích. Podle pasažéra, který fotografie pořídil, dopravce opatření hájil právě šířením koronaviru.

Na internetu se objevily i výzvy k bojkotu KLM. Společnost se dnes omluvila s tím, že obvinění z diskriminace bere velmi vážně a slíbila, že se to nebude opakovat. "Je to lidská chyba a my to nebereme na lehkou váhu," uvedla KLM.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Berlíně začal platit zákon zmrazující nájemné, jeho odpůrci hovoří o…

23.02.2020 18:03 V Berlíně dnes vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné u zhruba 1,5 milionu…

Evropa chce rychle zavést globální digitální daň, ve hře je 100 miliard…

22.02.2020 17:01 Německo, Francie a další evropské země se snaží prosadit rychlou globální daňovou reformu, která by…

Agentura Moody's zhoršila výhled úvěrového ratingu Francie

22.02.2020 15:05 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila výhled hodnocení úvěrové…

Bulharsko v červenci rozhodne o proceduře zavedení eura

21.02.2020 17:42 Žádost Bulharska o vstup do mechanismu směnných kurzů ERM-2, který je jakousi čekárnou na členství…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama