Čínský gigant Huawei v potížích. Růst čtvrtletních tržeb prudce zpomalil

Růst tržeb čínské společnosti Huawei Technologies, která je největším dodavatelem telekomunikačních zařízení na světě, v prvním čtvrtletí prudce zpomalil. Firma se potýká s negativními dopady koronavirové krize, navíc už delší dobu čelí tlakům ze strany Spojených států. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Huawei, ilustrační foto
doporučujeme

Tržby se podle dnešní zprávy v prvním čtvrtletí meziročně zvýšily o 1,4 procenta na 182,2 miliardy jüanů (zhruba 654 miliard Kč). Jejich růst tak zpomalil z 39 procent v loňském prvním čtvrtletí. Údaje o čtvrtletním čistém zisku firma nezveřejnila.

"Pandemie má rozhodně velký vliv na globální podnikatelské aktivity," uvedl viceprezident podniku Victor Čang. Upozornil, že firma navzdory prudkému zpomalení tempa růstu tržeb prokazuje odolnost vůči negativním faktorům, kterým teď musí čelit.

Washington loni v květnu umístil Huawei na černou listinu, čímž podniku zkomplikoval přístup k dodávkám amerického zboží a technologií. Spojené státy firmu už delší dobu obviňují z krádeží technologií a podezřívají ze špionáže pro čínskou vládu, což Huawei dlouhodobě odmítá.

Podle zdrojů agentury Reuters nyní Washington připravuje nová opatření k omezení dodávek čipů pro Huawei. Čang dnes uvedl, že nové restrikce by nedávaly ekonomický smysl. "Huawei chce spolupracovat se všemi podniky, všemi partnery a dodavateli, což zahrnuje i americké firmy," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podíl zahraničních investorů držících české dluhopisy klesl

29.05.2020 11:27 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci dubna klesl na 36,85…

IKEA kvůli koronaviru odkládá vstup na jihoamerický trh

29.05.2020 08:35 IKEA odkládá vstup na jihoamerický trh na rok 2022. První prodejna na kontinentu měla původně…

Ekonomika USA klesla o pět procent, kvůli pandemii ztratily práci miliony…

28.05.2020 16:50 Aktualizováno Americká ekonomika v prvním čtvrtletí zaznamenala kvůli dopadům koronaviru propad o pět procent,…

Cestovní ruch na dně. Mezinárodní turistiku čeká letos největší propad od…

28.05.2020 16:38 Mezinárodní cestovní ruch čeká v letošním roce kvůli koronaviru největší propad od 50. let minulého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy