GLOSA | Události Petra Nutila speciál: Flanelový nářez kočičí prackou. Babišovu prohru způsobily tyhle fotky

Jezulátko, Zeman, Foldyna, božský Mára, Skála, válka, dezinformace. Nic z toho Andreji Babišovi nepomohlo a prezidentské klání projel na plné čáře. Jak se to mohlo stát? Tak právě na to se podíváme v dnešním speciálním vydání událostí Petra Nutila.

Ale pojďme nejdřív ke kontextu a faktům.

Petr Pavel vyhrál první kolo o nějakých 22 tisíc hlasů a tak se mohlo zdát, že druhý v pořadí Babiš je vlastně velmi na dosah. Asi ho mohlo varovat, že už v tom prvním kole získal Pavel 1349 obcí a měst, kde před pěti lety v prvním kole zvítězil Miloš Zeman, že se k němu přelije mnoho hlasů dalších kandidátů a že tak nějak nebude moc kde brát. Teda pokud generálovi neodežene voliče, sobě nenažene lidi, kteří u voleb nebyli atd. Prostě tahal za o dost kratší konec provazu.

A tak Andrej Babiš hned vyrazil do útoku, tvrdě, hnusně a nekompromisně. A dělal co se dalo, mluvil s každým, kdo mu mohl přinést i jen pár hlasů, plácal nesmysly o sto šest a ta jeho kampaň začala být čiré zoufalství nekonzistence a chaosu. Vlastně ale můžeme říct, že byla přesně taková, jaký byl kandidát. A tak mu nepřišlo nic divného na tom v pár dnech po sobě kajícně navštěvovat kostel a prosit Pražské Jezulátko o podporu, pak se lísat ke stalinistovi Skálovi, přeskakovat na antisystémová témata, neustále strašit válkou a zároveň se zaklínat mírem a tak.

Ve finále tuhle svou snahu korunoval naprostým majstrštykem, když se pokusil v posledním tažení namotivovat své příznivce výzvou, ať si na něj jsou vsadit, ačkoli v té době už jeho kurz na prohru byl jedna ku dvanácti, protože když vyhraje, z jedné vsazené tisícovky jich udělá dvanáct. Ano, dalo by se říct, že pitomci, kteří mu na skočili, si nepochybně zaslouží přijít o své peníze, ale o to tu nejde. Nejenomže z pozice autority vyzýval k hazardu, přestože musel vědět, že jen zoufalí lidé dělají zoufalé věci, ale navíc tím zcela popřel i svoje bazální volební heslo o tom Babišovi, co pomáhá lidem. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Po prohraných volbách se strhla vlna pláče lidí, kteří výzvu pana předsedy vyslyšeli a začali chtít svoje peníze zpátky, pochopitelně.

Takže suma sumárum.

Babiš z jisté části odehnal svým chaosem i voliče z prvního kola. Získal pár nových, ale nepomohlo to. Mohli bychom z toho vinit špatný marketing, nekonzistentnost, nebo třeba to, že už jen málokdo soudný je schopen znova uvěřit Babišovi nos mezi očima. Ale nám se podařilo jiné, zcela zásadní odhalení, které dává celým prezidentským volbám úplně jiný rozměr.

A ano, jde o spiknutí. Ale důvod Babišovy prohry je krystalicky čistý.

Z analýzy všech dostupných volebních dat, utajovaných zpravodajských svodek a přesunů voličského jádra jasně vyplývá, že výhru PP a prohru AB způsobily tyhle dvě fotky.

Že na nich nevidíte nic divného?

Tak se zadívejte na ty kočky na titulní fotografii. Ta u Petra Pavla je úplně v klidu, sálá z ní lidskost a pohoda, zatímco ta u Andreje Babiše se vzpouzí, je rozmrzelá, vystresovaná a vystrašená. A fakt se nechce fotit s tím divným chlapem, kterému jí posadili do klína. Objevily se i zvěsti, že pár hodin po tomhle focení s Babišem spáchal onen kocour sebevraždu, ty se ale později ukázaly jako dezinformace. Nicméně už se taky ví, že na tuhle návštěvu nevzpomíná docela rád.

A nemyslete si, kočky si to řeknou. A když si kočka něco usmyslí, taky to tak je a bude. Sami to asi víte, jestli jste někdy nějakou měli, určitě víte, o čem je řeč. Lidé jsou otroci svých kočičích pánů a poslušně vykonávají jejich vůli. Už to chápete?

Je to kočičí spiknutí.

Proti Babišovi.

A na svou vlastní duši přísahám, že nic z výše řečeného jsem si nevymyslel, ale naopak všechno jsem konzultoval s tím tvorem nejpovolanějším. Mojí Mickou. A naprosto odmítám, že by na mě činila jakýkoli nátlak, vyhrožovala mi, podplácela a tak. Vše, co jsem napsal, jsem napsal zcela dobrovolně, nezávisle a objektivně.. Tak už mě přestaň škrábat, ty potvoro!

Související

Více souvisejících

glosa Petr Nutil Volby Andrej Babiš Petr Pavel

Aktuálně se děje

před 5 minutami

Maďarský parlament

Maďarský parlament ratifikoval vstup Finska do NATO

Maďarský parlament dnes ratifikoval přistoupení Finska k Severoatlantické alianci. Proti bylo jen šest poslanců, pro jich hlasovalo 182 a nikdo se nezdržel. Poslanci mají dnes ještě jednat o ratifikaci vstupu Švédska do NATO, informovala maďarská tisková agentura MTI. Termín tohoto hlasování ale není jasný.

před 7 minutami

Breaking News | Právě se stalo

Útok na škole v USA: Tři děti zemřely, střelec je po smrti

Tři děti dnes přišly o život v americkém městě Nashville, kde neznámý pachatel střílel na soukromé křesťanské škole, uvádí deník The New York Times s odvoláním na mluvčího místní dětské nemocnice. Policie předtím oznámila, že střelec je mrtvý. Zda je mezi třemi mrtvými, které ohlásila nemocnice, nebylo ihned jasné.

Aktualizováno před 12 minutami

Hasiči zasahují u nehody nákladního vozu, který sjel do slapské přehrady. (27.3.2023)

Tragédie na Příbramsku: Do slapské přehrady sjelo nákladní auto, zaklíněný řidič zemřel

Řidič nákladního auta sjel dnes po nárazu do svodidel na mostě u obce Svatý Jan na Příbramsku do Slapské přehrady. Na místě zemřel, nikdo jiný podle policie v autě nebyl. Havarované vozidlo vyprostilo z vody auto soukromé odtahové firmy. Na místě byl připraven i vyprošťovací tank hasičského záchranného sboru, řekl ČTK po 18:00 mluvčí hasičů Jan Sýkora. Havárie se stala dnes kolem 9:15. Řidič uvízl v kabině potopeného auta a zahynul.

Aktualizováno před 42 minutami

Benjamin Netanjahu

Netanjahu odkládá kontroverzní reformu o několik týdnů

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odloží kontroverzní plánovanou reformu justice o několik týdnů, oznámila dnes koaliční strana Židovská síla. Věc se podle ní bude řešit až na dalším zasedání parlamentu po židovském svátku pesach. 

Aktualizováno před 52 minutami

Jan Lipavský

Lipavský jednal se Stoltenbergem. Řešili i ruské jaderné zbraně v Bělorusku

Rusko by mělo dodržovat své mezinárodní závazky a nešířit jaderné zbraně do Běloruska. Po jednání s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem to novinářům v Bruselu řekl český ministr zahraničí Jan Lipavský. Podotkl také, že kromě války na Ukrajině má na evropskou bezpečnost vliv aktivita Číny v indopacifické oblasti a její potenciální podpora Moskvy, od níž Západ Peking zrazuje.

před 1 hodinou

Leopard 2A4

Na Ukrajinu dorazilo 18 tanků Leopard z Německa

Na Ukrajinu z Německa dorazilo 18 tanků Leopard 2, které Berlín přislíbil Kyjevu zhruba před dvěma měsíci. Informoval o tom dnes německý časopis Der Spiegel, podle kterého už tanky překročily ukrajinskou hranici.

před 1 hodinou

Senát ČR

Senát loni obdržel jen čtyři petice, předloni jich byl dvojnásobek

Senát loni obdržel jen čtyři petice, což je poloviční počet v porovnání s předchozím rokem. Na rozdíl od roku 2021 také žádnou z nich neprojednal formou veřejného slyšení, neboť po započítání relevantních podpisů pod žádnou z loňských petic nefigurovalo 10.000 signatářů. Vyplývá to ze zprávy o loňských peticích, kterou má horní parlamentní komora podle doporučení petičního výboru tento čtvrtek vzít na vědomí.

před 1 hodinou

Ilustrační fotografie.

Česko udělilo přes 500 tisíc víz uprchlíkům z Ukrajiny

Více než půl milionu víz dočasné ochrany udělilo Česko lidem z Ukrajiny prchajícím před válkou. V poslední době se vydávalo týdně přes 2100 víz, v únoru a na začátku března to bylo více než 2400 víz týdně. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo na twitteru ministerstvo vnitra. 

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Při demolici budov v Milovicích došlo ke kontaminaci, říká státní zástupce

Při bourání zchátralých objektů po sovětské armádě v Milovicích na Nymbursku byly stovky tun materiálu s azbestem nadrceny a rozvezeny po celém areálu. Území bývalého vojenského prostoru tak bylo kontaminováno. Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného nakládání s odpady a podvodu. 

před 1 hodinou

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie obvinila muže, podle kriminalistů bodl na Plzeňsku dva kamarády

Z pokusu vraždy a z ublížení na zdraví obvinila plzeňská policejní komisařka devětatřicetiletého muže. Je podezřelý, že v pátek večer na náměstí jedné obce na Plzeňsku bodl jednoho svého kamaráda do zad a druhého do hrudníku. Z místa pak utekl a policie ho po intenzivním pátrání zadržela v sobotu ráno, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Michaela Raindlová. Muže poslal soud do vazby.

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Zelenskyj u Záporoží navštívil frontové pozice

Zelenskyj se u Záporoží sešel s vojáky i s ředitelem MAAE

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes oznámil, že navštívil frontové pozice v Záporožské oblasti. Podle agentury AP se na jihu země rovněž setkal se šéfem Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafaelem Grossim, s nímž hovořil o situaci v Záporožské jaderné elektrárně okupované Rusy.

před 2 hodinami

Vladimír Balaš

Balaš se kvůli penězům pro VŠ sejde s Fialou, ve středu by o nich měla jednat vláda

Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) bude o navýšení rozpočtu vysokých škol (VŠ) na odměňování pedagogů jednat v úterý s premiérem Petrem Fialou (ODS). Ve středu by pak na výjezdním zasedání v Jeseníku měla záležitost projednat vláda. Balaš to řekl novinářům po dnešním jednání se zástupci univerzit. Financování VŠ označil za dlouhodobě zanedbané, na řešení se podle něj musí vedle státu podílet i samotné školy.

před 3 hodinami

Alena Vitásková

Vitásková podala ústavní stížnost ve sporu o odškodnění za nemajetkovou újmu

Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková podala ústavní stížnost ve sporu o odškodnění za nemajetkovou újmu způsobenou trestním stíháním v kauze licencí pro solární elektrárny. Od státu žádala 48,6 milionu korun, získala jen 600.000 korun. Nejvyšší soud loni odmítl její dovolání. Podání ústavní stížnosti je patrné z justiční databáze. Rozhodnutí zatím nepadlo.

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

Evropská unie, ilustrační fotografie.

Bezemisní norma od roku 2035 dostává jasné obrysy. Podpořili ji i velvyslanci zemí EU

Velvyslanci zemí Evropské unie dnes podpořili normu zavádějící od roku 2035 bezemisní požadavky pro spalovací motory. Informovalo o tom švédské předsednictví bloku, podle něhož dostanou pravidla ke konečnému schválení v úterý na stůl unijní ministři pro energetiku. Německo, které spolu s dalšími zeměmi přijetí textu blokovalo, se v sobotu s Evropskou komisí dohodlo na kompromisním znění výjimky pro syntetická paliva.

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Hrozí světu stejná ekonomická krize, jako v roce 2008?

Současné problémy některých bank představují první krizi bankovního sektoru v éře twitteru, jsou ale jiné, než byly za globální finanční krize v roce 2008. V době, kdy sociální sítě umožňují bleskově šířit informace včetně spekulací a polopravd, je pro banky o to důležitější dbát na svou pověst a budovat si u klientů důvěru. Vyplývá to z názorů analytiků na serveru finanční televize CNBC.

Aktualizováno před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Pražský hrad je po Zemanovi konečně v pořádku. Dnes se na něj stěhuje Pavel

Prezident Petr Pavel se dnes přestěhoval z Hrzánského paláce na Pražský hrad. ČTK to potvrdila Mária Pfeiferová z tiskového týmu prezidenta. Podle prezidentovy mluvčí Markéty Řehákové by již dnes odpoledne měl mít Pavel na Hradě první schůzky. Prostory určené pro prezidenta, jeho manželku a kancléřku již byly podle mluvčí zkontrolovány a jsou nyní bezpečnostně v pořádku. Výslednou zprávu o kontrole hradní tým teprve dostane.

Zdroj: ČTK

Další zprávy