Kina ovládl poslední díl Hvězdných válek, navzdory nepříliš dobrým recenzím

Devátý a zároveň poslední díl ze sci-fi filmové série o Hvězdných válkách Star Wars: Vzestup Skywalkera o víkendu ovládl návštěvnost tuzemských kin. Snímek, ve kterém společnost Lucasfilm a režisér Jeffrey Jacob Abrams diváky opět zvou na dobrodružnou výpravu do předaleké galaxie, o víkendu zaznamenal bezmála 166.000 diváků a na tržbách vydělal 28 milionů korun. Vyplynulo to z informací webu Unie filmových distributorů (UFD).

Přidejte svůj názor

Snímek doslova slepuje vše, co Poslední z Jediů "rozbil".
doporučujeme

Start Star Wars: Vzestup Skywalkera v České republice kopíruje úspěch tohoto filmu ve světě, kde navzdory smíšeným recenzím tento víkend utržil 374 milionů dolarů (8,6 miliardy Kč).

zdroj: YouTube

Devátý díl Hvězdných válek v tuzemských kinech na druhé místo odsunul dva týdny vedoucí akční snímek Jumanji: Další level. Film režiséra Jaka Kasdana navazující na předchozí filmy Jumanji a Jumanji: Vítejte v džungli! za tři týdny přilákal 264.000 diváků a utržil 37 milionů korun.

Následuje pokračování snímku Ledové království 2, ve kterém se královna Elsa, její sestra Anna, sněhulák Olaf, ledař Kristoff a sob Sven opět vydají na výpravu plnou kouzel a dobrodružství. Za pět týdnů animovaný film v českých kinech zaznamenal 634.000 diváků a v tržbách překročil částku 90 milionů korun. Na čtvrtém místě je stejně jako v minulém týdnu česká komedie Vlastníci. Konverzační snímek režiséra a scenáristy Jiřího Havelky za pět týdnů navštívilo přes 161.500 diváků a vydělal bezmála 24,5 milionu korun. Na pátou příčku ze třetí klesla další česká komedie Špindl 2 režiséra Radka Balaše.

Z českých filmů se v první desítce ještě na devátém místě umístila komedie Poslední aristokratka režiséra Jiřího Vejdělka, k níž napsal i scénář. Předlohou k filmu byla stejnojmenná kniha Evžena Bočka.

Ve čtvrtek do tuzemských kin zamíří americký animovaný snímek Špióni v převleku, kriminálka Dokonalá lež, koprodukční životopisné drama o norském polárníkovi Roaldu Amundsenovi, česko-slovenská komedie Šťastný nový rok a francouzské drama Portrét dívky v plamenech.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K hromadným akcím jsou Češi zdrženliví. Do kina ano, demonstrovat se jim…

02.06.2020 16:14 Brzký návrat do kin po koronavirové pauze chystá více lidí než do divadla a na koncerty. Do kina…

Nový český film Zpráva o záchraně mrtvého režiséra Václava Kadrnky je…

01.06.2020 11:02 Koncem května padla poslední klapka při natáčení nového filmu Zpráva o záchraně mrtvého režiséra a…

Ve věku 85 let zemřel francouzský herec Guy Bedos

28.05.2020 20:29 Ve věku 85 let zemřel francouzský herec, scenárista a komik Guy Bedos, známý svými humoristickými…

Provoz kin je stále omezený, v čele návštěvnosti se drží šokující dokument…

25.05.2020 16:47 Dokument režiséra Víta Klusáka V síti, který natočil spolu s Barborou Chalupovou, je druhý týden od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy