Česko má před sebou letní víkend, počasí mohou zkazit silné bouřky

O víkendu se v Česku začne postupně oteplovat. Konec pracovního týdne se ještě ponese v duchu stávajících teploty, během soboty a neděle ale mohou teploty dosáhnout až na tropické hodnoty.

západ slunce
doporučujeme

Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Zpočátku polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Postupně převážně oblačno a na většině území přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné s přívalovými srážkami a kroupami. Večer v Čechách ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 26 °C. Slabý, během dne většinou mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu:
Zpočátku skoro jasno až polojasno, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňky, na východě místy déšť. Postupně převážně oblačno a místy přeháňky nebo i bouřky. Večer ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 29 °C. Slabý, během dne mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na neděli:
Zpočátku skoro jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Postupně převážně oblačno a na většině území přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabý, během dne mírný západní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a středu 15. července

14.07.2020 13:18 Přes naše území bude k východu přecházet studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Klíšťovou encefalitidou se letos nakazilo již 158 lidí, víc než loni. K…

14.07.2020 09:15 Aktualizováno Do konce června se klíšťovou encefalitidou nakazilo v ČR 158 lidí, víc než loni za stejné období.…

Tropické počasí v srpnu bude až na jeden týden výjimkou. Ochladí se

14.07.2020 08:42 Srpen se nebude teplotně příliš lišit od počasí, které zažíváme nyní. Teplejší dny bude střídat…

Tady se sucho opět prohlubuje. Jedna oblast ČR se vymyká zbytku republiky

13.07.2020 16:54 Zatímco půda do jednoho metru je na většině území Česka stále nadprůměrně nasycená, prakticky celý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy